28 червня/ 18:22/ / МИКОЛАЇВ І ОБЛ.
У Центральній бібліотеці імені Кропивницького відбувся четвертий «Миколаївський диктант»
У Миколаєві в приміщенні Центральної міської бібліотеки імені М. Л. Кропивницького відбувся четвертий «Миколаївський диктант», який цього року присвятили 125-річчю Миколаївського зоопарку. Про це у публікації від 26 червня 2026 року повідомили в Управлінні з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради у Facebook.
Перед початком заходу до присутніх із вітальним словом звернулися директорка бібліотеки Інга Хоржевська та секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько. Автором цьогорічного тексту став директор Миколаївського зоопарку, заслужений працівник культури України Володимир Топчій, який також привітав учасників. Текст диктанту зачитала вчителька Миколаївського ліцею №40 Ганна Новицька, яка стала офіційним голосом проєкту.
Оцінюванням робіт займається професійне журі, до складу якого увійшли:
-
Інга Хоржевська — директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, заслужена журналістка України (голова журі);
-
Валентина Купцова — учитель-методист Миколаївського ліцею №2, заслужений учитель України;
-
Лілія Рускуліс — доктор педагогічних наук, професор;
-
Анастасія Кузнєцова — тимчасово виконуюча обов'язки завідувача кафедри теорії та методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
-
Ганна Новицька — координаторка проєкту з медіаграмотності в Херсонській та Миколаївській областях, учитель Миколаївського ліцею №40, лауреат фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2014»;
-
Ольга Ворошилова — головна спеціалістка відділу інформаційної політики та комунікації Херсонської обласної прокуратури.
Частина учасників писала диктант безпосередньо у читальній залі бібліотеки, тоді як дистанційні прихильники мовної акції долучилися в онлайн-форматі та надсилали свої тексти на електронну пошту. Перевірка робіт триватиме кілька тижнів. Переможців мовного марафону традиційно оголосять та нагородять у серпні, напередодні Дня Незалежності України.
Захід реалізовано за підтримки Миколаївської міської ради, міського управління з питань культури та охорони культурної спадщини, Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького та телекомпанії «МАРТ».

Більше новин читайте на наших інтернет-ресурсах:
Телеграм-канал - Facebook - Instagram.