28 червня/ 16:22/ / УКРАЇНА
У Києво-Печерській лаврі встановили погруддя гетьману Мазепі
Інф.
Президент Володимир Зеленський оголосив про встановлення погруддя гетьману Івану Мазепі у Києво-Печерській лаврі. Про це він сказав на заході, присвяченому 30-річчю Конституції України у неділю, 28 червня.
Більше новин читайте тут: up.mk.ua/uk, www.facebook.com/upravda, t.me/upravda
"Як знак вдячності сьогодні ми виправляємо ще одну історичну несправедливість. Тепер тут, у Києво-Печерській лаврі, абсолютно по праву стоятиме погруддя великого українця і покровителя лаври Івана Мазепи", – заявив глава держави і додав, що саме за опіки гетьмана лавра "дійсно розквітла".
Зеленський нагадав, що Росія століттями паплюжила ім’я Мазепи, "прагнула, щоб українці дивилися на свою історію чужими очима, переконуючи, що Мазепа зрадник. Це брехня. І ця брехня програла, назавжди".
За словами президента, масштаб постаті Івана Мазепи заслуговує на повноцінний пам’ятник у Києві.
"Я вважаю, що для нього є ідеальне місце. Воно існує з грудня 2013 року на бульварі Шевченка у Києві. Я впевнений, що там, де Ленін впав, міцно стоятиме Мазепа", – заявив Зеленський.


