27 червня/ 16:24/ / МИКОЛАЇВ І ОБЛ.
У Миколаєві через аварію на мережах неочищені каналізаційні стоки потрапили в Бузький лиман
У Миколаєві неочищені каналізаційні стоки потрапили до акваторії Бузького лиману через аварію на мережах водовідведення. Фахівці лабораторії вже підтвердили забруднення води.
Про це у повідомленні від 27 червня 2026 року поінформували у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.
Підставою для проведення перевірки стало звернення громадян. Під час обстеження території Заводського району вздовж автогаражних кооперативів «Зоря» та «Чорноморець» інспектори виявили у лотках дощової каналізації воду з характерним запахом. Такий самий запах відчувався і на прибережній території Бузького лиману, через що фахівці відібрали проби води з ливневої системи та безпосередньо з акваторії.
За інформацією Комунального підприємства «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», стоки потрапили до дощової мережі внаслідок аварії на мережах водовідведення на розі вулиць 9-та Поперечна та Водопровідна. Екоінспектори перевірили цю ділянку та зафіксували витік стічних вод із каналізаційного колодязя. На момент обстеження ремонтні роботи там іще не проводилися.
Результати лабораторних досліджень відібраних проб підтвердили перевищення показників за азотною групою, фосфатами та хімічним споживанням кисню, що характерно для неочищених каналізаційних стоків.
Наразі інспекція звернулася до МКП «Миколаївводоканал» із вимогою надати інформацію про обсяг стічних вод, які потрапили до Бузького лиману, а також про відповідальну посадову особу. Ці дані необхідні для розрахунку завданих довкіллю збитків та притягнення винних до відповідальності.
Більше новин читайте на наших інтернет-ресурсах:
Телеграм-канал - Facebook - Instagram.