24 червня/ 23:43/ / МИКОЛАЇВ І ОБЛ.
Майже як до війни, але пити ще не можна: мер Миколаєва розповів про реальний стан водопровідної води в місті
У Миколаєві за абсолютною більшістю хімічних і бактеріологічних показників вода на виході з очисних споруд відповідає санітарним нормам, повернувшись до параметрів мирного 2021 року. Проте через зношеність міських мереж її якість погіршується під час транспортування до споживачів.
Про актуальну ситуацію з водопостачанням та результати лабораторного контролю повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич в офіційному Telegram-каналі Сєнкевич Online.
Результати очищення та проблемні показники
За такими параметрами, як прозорість, жорсткість, вміст хлоридів та відсутність небезпечних бактерій, вода на виході з очисних споруд повністю стабілізована. Водночас єдиним показником, який на виході з очисних споруд ще не відповідає нормативам, залишається окиснюваність: фахівці продовжують роботи для доведення її до необхідного стану.
На якість води безпосередньо в мережі впливають кілька чинників: після вимушеного використання солоної води система зазнала значних пошкоджень та корозії. Наразі мережі потребують промивання та відновлення, тому під час проходження через старі й зношені труби якість води частково змінюється.
Рекомендації для мешканців міста
Поточний стан води дозволяє використовувати її для всіх побутових потреб: прийому душу, прання, прибирання та інших господарських цілей.
Для пиття та приготування їжі міська влада рекомендує користуватися очищеною водою з пунктів видачі та обов'язково кип'ятити її перед вживанням. Наразі в Миколаєві працює понад 250 безкоштовних пунктів видачі очищеної води. З міркувань безпеки деталі щоденних робіт із відновлення системи водопостачання не розголошуються.
Більше новин читайте на наших інтернет-ресурсах:
Телеграм-канал - Facebook - Instagram.