понедельник

30 марта

2020 г.

Feed icon 14x14 Сообщить новость

18-Mar-2020 11:30

"Южная правда", № 20 (24045)

ЭКОНОМИКА (топ)

Олександр ПОЗІГУН. Людина, що змінює час

95435

Микола Бензар, голова Олександрівської ОТГ, в розмові зі мною наголошував, що його підтримкою в роботі були та лишаються люди - самовіддані, цілеспрямовані, відповідальні. До когорти саме таких особистостей належить і Олександр Позігун, керівник ПСП «Нова зоря». Ми зустрілися з Олександром Анатолійовичем, поспілкувалися та пропонуємо читачам «Южной правды» познайомитися з сучасним керівником - людиною, що без перебільшення, змінює час.

Олександр Позігун народився в Воронівці в сім’ї селян. Батько, Анатолій Іванович, пройшов шлях від тракториста до заступника голови колгоспу, мав вищу агрономічну освіту. В Трикрати приїхав за направленням. Олександр з дитинства долучився до селянської роботи: вже після четвертого класу, на канікулах, працював і помічником слюсаря, і помічником комбайнера. Той час він і сьогодні пригадує з вдячністю: загартувався характер та міцніло бажання працювати на землі. Перший мехзагін – це була сходинка до великого шляху на ниві хліборобської долі. З повагою та вдячністю говорить Олександр Анатолійович про Олександра Олександровича Робочого, свого першого наставника. Вдячний батькам, що виховували в роботі, у вмінні працею добувати хліб, створювати матеріальні блага. Будучи на службі в армії, мріяв про те, як стане фермером, як працюватиме на землі, бо лише так уявляв себе в майбутньому. Спільно з батьком та братом Костянтином створили фермерське господарство та нарекли його «Нова зоря». Шкодує, що брат відійшов від справи…

А скільки довелося пройти, довести, що він людина не випадкова і що масштабність в розумінні Олександра Позігуна – це і здобутки на ниві, і створення нових робочих місць, і турбота про село, без котрого Україна не може існувати!

Розпочинали фермерську справу на ста восьмидесяти гектарах орної землі, а згодом від тих ланів лишилася рівно половина: відбувалася своєрідна «міграція» власників паїв, бо комусь кращі умови пообіцяли, хтось вирішив самотужки спробувати господарювати. Час – і хороший вчитель, і справедливий рефері: він розсудив всіх та кожного. І сьогодні ПСП «Нова зоря» - це господарство, що має в обробітку дві тисячі гектарів землі, потужні бази сучасної сільгосптехніки, де чільне місце займають «Джондіри». Ось тут би – підтримку держави, як це робиться в усіх цивілізованих країнах світу!

- Ні, до такого Україна ще не дійшла! Самі розбудовуємо приватні підприємства в аграрному напрямку. Я тісно співпрацюю з банками, з крупними фірмами, - розповідає Олександр Анатолійович. – Вісімдесят відсотків техніки в «Новій зорі» - фірми «Джондір». Співпрацюємо з «Алан-Техно» в особі Андрія Юрійовича Кушнарюка. Надзвичайно велику увагу приділяю кадрам. Виховуємо і ростимо спеціалістів, колектив у нас молодий, згуртований, націлений на результат.

…Ми побували на одній з баз ПСП «Нова зоря», що знаходиться в селі Трикрати. Олександр Анатолійович розповів, що саме тут раніше було в тисячі тонн сміттєзвалище. А нині – залюбуєшся: сучасні приміщення, де зберігається збіжжя, ваговий комплекс і техніка.

Має власну точку зору на створення Олександрівської об’єднаної територіальної громади:
- Для села – це позитивна тенденція. Маємо сучасного енергійного керівника. Він і згуртовує, і об’єднує. Бачимо, що в якомусь селі є проблема, гуртом вирішуємо її, спільно допомагаємо.

Саме за підтримки Миколи Миколайовича, голови ОТГ, ще одну скважину вводимо в дію. Школу мистецтв, дитячий садочок відремонтовано. Дорога на центральній вулиці капітально відремонтована, а на прилеглих вулицях будемо робити ямковий ремонт.

Інфраструктуру потрібно розвивати! В Актовому маємо каньйон, що не поступається за рівнем та красотами американському. Ось тут би обласній владі підключитися, щоб туристичною Меккою Миколаївщина стала!

Олександр Позігун з трудовим колективом

…Олександр Позігун і мислить масштабно, і діє масштабно. Порядність гарантує в співпраці з власниками паїв. Я поцікавилася, як розраховується за оренду, і ось що почула:

- За п’ять гектарів оренди (Трикрати) сплачую щорічно по п’ятнадцять з половиною тисяч гривень, за шість гектарів (Воронцовка) – по двадцять тисяч гривень, а за вісім гектарів (Актове) – по двадцять чотири тисячі. Крім того, надає господарство підтримку в оранці городів та ін.

І веселі, і сумні події – все проходить спільно та за підтримки ПСП «Нова зоря». До речі, саме це підприємство посідає високі місця в Вознесенському районі. Більше того: в житті держави теж на передовій: Олександр Анатолійович та колектив його сільгосппідприємства допомагав через волонтерів нашим захисникам. Протягом місяця власними силами на базі місцевої військової частини відновлювали техніку. З певних причин відмовилися від співпраці з волонтерами: кожна ротація супроводжується тим, що надають персональні продуктові набори. Віднедавна ця практика припинилася: армія має повне державне забезпечення.

Звичайно, запитала я в аграрія про його ставлення до можливості продажу землі і почула авторитетну думку:
- Власники паїв нехай вирішують, чи хочуть вони свою землю продати. Але держава має контролювати процес! П’ятсот гектарів в одні руки – максимум! І пільгові кредити мають бути, щоб українці могли придбати землю, а не чужоземці. Реформа має завдання покращити життя народу, а не перетворити його в жебраків. Розпочати потрібно з того, щоб всі були рівні перед законом, щоб суди працювали, а не діяли «в ручному режимі», щоб всі працюючі та представники бізнесу сплачували податки. Закон повинен працювати, щоб ожила та зміцніла Україна!

Віталій Михайлович Багнюк, директор місцевої школи

...Наш кореспондент зустрівся з Віталієм Михайловичем Багнюком, директором місцевої школи, і ось що він розповів:
- Ні для кого не секрет, що освіта в Україні бажає більшої уваги та фінансування. Скажу відверто, що нам повезло: з 2008 року школа отримує допомогу від Олександра Анатолійовича Позігуна. Завдяки його підтримці ми змогли реконструювати обідню залу, санітарні вузли. Також гаражування шкільного автобусу – на території фермерського господарства, отримали фінансову допомогу при створенні шкільного музею, до Нового року – подарунки кожному учню та інше. Висловлюю йому щиру подяку від себе, учнівського та педагогічного колективу.

А мені лишається додати, що Олександр Позігун працює разом з сім’єю: донькою, що є студенткою та юрист-консультом ПСП «Нова зоря», дружиною, для якої робота є нероздільною часточкою її долі. Він пишається трудовим колективом, вірить в світле майбутнє України, яке спільно з однодумцями наближає на конкретно взятій території – в Олександрівській ОТГ.

Ганна КОРОЛЬ. Фото Ігоря КОРОЛЯ.