пятница

28 февраля

2020 г.

Сообщить новость

30-Jan-2020 10:29

"Южная правда", № 7 (24032)

ЭКОНОМИКА (топ)

Анатолій ПИШНИЙ: «Про людину говорять не слова, а діла»

3054893
Шлях до успіху в кожного свій. І вивести спільну формулу, як би ми не намагались,  неможливо. Але зустрітися з тими, хто створив власну дорогу успіху та ще й веде за собою багатьох, - це і реально, і дуже цікаво та корисно. Адже досвід, котрим діляться успішні люди, - це надзвичайне надбання.
Мій співрозмовник – Анатолій Петрович Пишний, генеральний директор приватного підприємства «Хлібороб-Агро».

 


Життя на частини не ділиться

Розмова з Анатолієм Петровичем проходить в його затишному офісі. В усьому - витончений смак, що в певній мірі характеризує господаря. Привітність Анатолія Петровича, повага до співрозмовників - все це дає підставу для широкого діапазону взаємодовіри, а не лише проведення стандартного інтерв'ю за схемою «питання-відповідь». Цікавлюсь, які чинники стали рушійними в досягненні успіху, що є мірилом цінностей. Вищою цінністю Анатолій Петрович вважає життя. І сприймає його як поняття цілісне, що не ділиться на шматочки. А ті пазли, з яких життя складається, - це і є сторінки біографії, в скрижалях котрої лишилося минуле, пишеться сьогодення та збирається в плани далеке і близьке майбутнє. Цікавлюсь: що допомагає в не досить стабільний час вибудовувати свою дорогу в бізнесі, стратегію розвитку, вміння тримати баланс, запроваджувати інноваційний підхід на ниві ведення аграрного виробництва. Відповідь - без вагання чи підшуковування чогось «такого», що послугувало б «родзинкою» чи відкриттям, вартим якщо не міжнародної, то всеукраїнської премії: «Допомагають цілеспрямованість, виваженість дій, планування з врахуванням можливих ризиків. І надзвичайна відповідальність. Та, якої не вистачає багатьом керівникам високих державних ланок керівництва».
- Я працюю з людьми, - говорить Анатолій Петрович. - Надзвичайно важливо мати поруч грамотних спеціалістів, про яку ланку виробничого процесу не зайшла б мова. Розповім детально, що я маю на увазі. Створеному мною аграрному господарству вже понад п'ятнадцять років. Я створив матеріально-технічну базу. Техніка, яка десять років тому мене абсолютно задовольняла, сьогодні належить до морально застарілих. Отже, постійно маю оновлювати та поповнювати її. Аналізувати доводиться палітру пропозицій, ефективність, коефіцієнт корисної дії, а вже потім спільно приходимо до висновку, що, як правило, імпортні комбайни, трактори, сівалки та інше з багатьох показників обігнали все, що пропонується як вітчизняним виробником техніки для аграріїв, так і країнами колишнього Союзу. І незважаючи на те, що придбати імпортну техніку - це не отримати від держави ні копійки компенсації моїх затрат, я віддам перевагу техніці з більш ефективним потенціалом. 
Крок наступний. До справи долучається надзвичайно важлива складова: людський фактор.

Проводимо свого роду курси «профорієнтаційні» з метою бездоганного опанування роботи на імпортній техніці. Цьому сприяють консультанти фірми. Але ж ні я, ні жоден з консультантів не буде стояти над головою та стежити, як працює тракторист чи комбайнер в подальшому. Отже, потрібно кожному виробити відповідальне ставлення до роботи, до тієї справи, якій служиш. Є східне прислів'я - мудре і надзвичайно актуальне для всіх часів і народів: людину цінують не по голосних промовах, а по вагомих її ділах. Філософія? Так! І якби з молоком матері в свідомість всіх і кожного це ввійшло, як правило життя, то скількох би проблем у дорослому віці багатьом людям можна було б уникнути, якби дорожили своїм ім'ям, бо воно має стати брендом сім'ї і роду. Ним потрібно пишатись, а не матеріальними благами.

…Анатолій Пишний - один з тих, хто запорукою успіху вбачає мотивацію трудового колективу по результату роботи. Це якщо мова йде про спеціалістів усіх ланок, що трудяться в ПП «Хлібороб-Агро». Та є ще один вагомий напрямок діяльності генерального директора Анатолія Пишного. І горизонти цієї справи сягають за межі діяльності трудового колективу. Це - стосунки з власниками паїв. Відповідальність і порядність гарантує Анатолій Петрович кожному, хто заключив договір з ПП «Хлібороб-Агро» на предмет передачі паїв в оренду. Терміни - різні, порядність - однакова та цілковита як до тих, хто передав наділи в оренду на короткий строк, так і до тих, хто довірив землю орендареві на десятиліття. Знову цілком логічне запитання: «За яких умов можете відійти від дотримання прописаного в договорі?».

- Договір - це закон, а закони потрібно виконувати. Отже, за жодних умов не порушуватиму договір, що складений та затверджений підписами власника землі і орендаря. Але є форс-мажорні обставини: хвороба, необхідність операції чи одруження, навчання дітей у вузах і таке інше. В цих ситуаціях звертаються люди до мене. Розглядаю кожне конкретне звернення, по максимуму задовольняю прохання. Я живу не на острові, а серед людей, оцінюю рівень життя та можливості. Переконаний: щастя навіть в міру забезпеченої людини, якщо вона не втратила совість, не може бути повним в країні, де процвітає бідність, де панує безлад. В часи змін, де з такими потугами проходить реформування, мають діяти соціальні програми. Сьогодні більшість українців опинилися за межею бідності. І тут не лише влада, а й соціально відповідальний бізнес зобов'язаний сказати своє слово. В аграрній сфері потрібно відповідально поставитися до екологічно чистої продукції. Тобто вирощувати не затруєну та заздалегідь шкідливу для вживання сільгоспсировину, а лише таку, що не зашкодить здоров'ю тих, хто її вживатиме в хлібі, крупах, олії тощо. На прикладі моєї діяльності я деталізую сказане. Частина земель ПП «Хлібороб-Агро» - під органікою. Я співпрацюю в цьому руслі з іноземними компаніями. Тричі на рік їхні спеціалісти приїздять, щоб взяти на аналіз зразки грунту і посівів (від ростків до налитого зерном колоска). Між іншим в європейських країнах вони не ведуть таку прискіпливу перевірку - лише в нас, Росії та Казахстані. Від обробітку землі і до реалізації продукції - дотримання умов, за якими визначено нашу співпрацю з іноземцями. Органіку продаєм лише тим закординним фірмам, які відповідно сертифіковані. Так, це - дорого, але ж і екологічно чиста продукція теж дорожча, ніж вирощена на хімічних добривах. Хочу зробити акцент на наступному: держава має контролювати, які гербіциди та пестициди використовує той, хто обробляє землю, чи є вирощена продукція безпечною для споживача. Ріст захворюваності мав би вже давно вдарити на сполох! Та чомусь не б'ють - семимильними кроками розвивають аптечний бізнес. Скажете, що це не моя парафія. Згоден, та лише частково, бо Україна - моя держава, моя країна, і мені не байдуже, що тут відбувається.


Краще рідної землі - немає!

Мій співрозмовник наснажений життєвим досвідом. І отримав його не з наукових трактатів чи доповідей, а завдяки титанічній праці. Щоб розповісти про Європу - побував там неодноразово. Європа для Анатолія Петровича - це високий рівень розвитку, запровадження передових технологій. А ще - дієвість закону, де він дійсно один для всіх, де судочинство існує без обтяжень кумівства чи хабарництва. Іноді чуємо про «правила гри». Європа - це закон. На думку Анатолія Пишного, навіть ті, хто декларував європейський напрямок розвитку України, мало доклали зусиль для прискорення цього процесу, бо жити по закону, мабуть, не готові!

Україна - найбільша (територіально) європейська країна. Ми не повинні стояти з протягнутою рукою, просити милостиню та опинитися на задвірках цивілізації. Можливо, з конкретно взятих сіл, міст та містечок, де і дотримання закону, і турбота про людей стануть нормою, розпочнеться нарешті невпинний рух в Європу. Але ж чи варто зректися рідного, власного, віками набутого, що міцно єднає духовність, мовно-культурну спадщину? Анатолій Петрович переконаний, що життя людей надто засмічує заполітизованість, а політика часто заважає справі.

- Я говорив, що в Європі діє закон. І це - не обговорюється. Європейські стандарти життя - це мрія, до якої повинні прагнути. Що ж маємо в Україні? Хто б не прийшов до влади - намагаються в Конституцію внести щось своє. І те «щось» не завжди на користь людям! А як вміло діють на ниві протистояння влада і опозиція! Хіба політики не розуміють, що своїми діями сприяють розколу держави, ведуть до її розхитування, сіють розбрат? Україна і красива, і надто багата країна, варто лише її розвивати. Ризикувати державністю - це вже занадто! Навіть в бізнесі розуміють, що ризик має бути виправданим. А коли мова йде про цілу країну, її народ, то тут і поготів: все повинно бути прораховано і враховано, де інтереси України понад усе.

…Анатолій Пишний - людина спорту. Дзюдо, карате - їм присвятив значну частину життя. І тоді, коли був діючим спортсменом і тренером, а в подальшому - меценатом, завжди був і лишається глибоко переконаним, що спорт позитивно впливає на загальний фізичний стан, сприяє виробленню впевненості, внутрішньої вихованості. Він формує характер, окреслює високі моральні постулати, одним з котрих назавжди є переконання в тому, що нікого не можна ображати, а слабшого потрібно захищати. Фінансував роботу спортивних клубів з боротьби, поїздку спортсменів на змагання…
Шлях зі спорту в бізнес, можливо, був і не тернистим, і максимально успішним, бо вмів мій співрозмовник і людей навколо себе згуртувати, і підготувати членів колективу до життя та до роботи, і демонстрував сконцентрованість на кінцевому результаті. Вінцем діяльності в усі часи була повага, вміння шанувати людей. Цьому в значній мірі його теж навчив спорт. І конкуренцію сприймає на рівні змагання можливостей, де понад усе цінує чесність та порядність. Конкуренція для Анатолія Петровича - це теж мотивація до успіху.

Час летить надто швидко. А ще навіть не передивилися добру кіпу грамот та подяк від місцевої влади, від обласної - до прем'єрських відзнак.

- Що, крім роботи, є в житті сучасного керівника, який веде бізнес, впливає на розбудову держави, сприяє розвитку спорту?

- Бути в житті країни не стороннім спостерігачем, а дієвим учасником. Сьогодні на мене та багатьох представників бізнесу люди покладають велику надію. Які питання вирішую? Допомога в ремонті спеціального автотранспорту для учасників АТО, волонтерська підтримка воїнам, придбання форми для юних спортсменів та інше. Це стало нормою життя генерального директора ПП «Хлібороб-Агро» Анатолія Пишного - на вимогу часу. Та про що б не розповідав - на п'єдестал власної поваги ставить людину.


«Ніхто, крім мене»

Шумить-гуде людське море: не за горами прийняття закону про обіг землі сільськогосподарського призначення. Анатолій Петрович запевняє, що нічого поганого в тому немає. Але мають бути виписані запобіжники щодо користування землею. Закон має діяти, щоб захистити Україну від «земельного» грабунку. Все повинно бути враховано: від вартості землі до умов продажу. Закон має захищати і власника землі, і того, хто матиме намір її придбати.

- В правовій, соціальній, економічно розвиненій державі кожна людина буде захищена. Українці не повинні бути сторонніми спостерігачами в цьому процесі. Для мене гасло: ніхто, крім мене, є закликом до дії. Всі на своїх місцях зобов'язані дбати про державу, розпочавши з себе: навести лад в своїх господарствах, виростити садок, насіяти квітів біля хати та огорожі. Щоб діти росли не на смітнику, а в оточенні любові і турботи. Влада, а нині на селах цю функцію успішно виконують керівники об'єднаних територіальних громад, зобов'язана забезпечити фізичне виховання підростаючого покоління, його духовно-культурний розвиток. Я завжди допомагаю школам, Будинкам культури, про пенсіонерів не забуваю. Проблема води в селі Малодворянка - підвозимо. Взимку дороги замітало - розчищали. Та це лише часточка. Має бути комплекс дій на державному рівні, щоб село отримало перспективу розвитку. І я готовий долучитися до тих програм. Адже Україна - це, перш за все, не територія, а люди. З відповідального ставлення до них розпочнеться підйом до сходження держави на високий щабель економічного розвитку, бо саме ставлення до людей є запорукою успіху. 

Користуючись нагодою, щиро дякую працівникам очолюваного мною приватного підприємства «Хлібороб-Агро»: керівництву, бухгалтерам, економістам, комерційному відділу, агрономам, керуючим відділеннями. Я дякую всім за злагодженість, працездатність, цілеспрямованість. Ми боремося за високі показники. Переконаний, що вони не забаряться!

…Дякую Анатолію Петровичу за відверту та щиру розмову. Лишаю надію на зустріч в жнива, щоб розповісти читачам «Южной правды», де росте хліб, а ще про тих, хто докладає зусиль, щоб був він щодня на нашому столі.

Сьогодні ПП «Хлібороб-Агро» запрошує на роботу досвідченого агронома. Контактний телефон: (067) 510-20-62.

Матеріал підготувала Ганна КОРОЛЬ. Фото Ігоря КОРОЛЯ.