пятница

28 февраля

2020 г.

Сообщить новость

23-Jan-2020 13:21

"Южная правда", № 6 (24031)

ЭКОНОМИКА (топ)

Сергій ЛОЗОВИЙ: «Соціально-економічний розвиток Софіївської ОТГ. План до дії»

Image

В червні минулого року децентралізація стала реаліями для населених пунктів двох сільських рад Новобузького району - Софіївської та Баратівської. Кількісний склад новоствореної ОТГ з центром у Софіївці становить 3626 жителів. Очолює громаду Сергій Іванович Лозовий. Ось що він розповів нашому кореспонденту:
- Те, що села об'єднуються, створюючи громади, є вимогою часу. Все нове, як правило, зустрічає супротив. Отже, існує мотивація довести тім, хто вагається, що спільними зусиллями та з Божого благословення створимо міцне підґрунтя для втілення в життя Плану соціально-економічного розвитку. На чому базуються наші мрії та сподівання? Звичайно, на фінансовій складовій, а на сьогоднішній день бюджет - це двадцять п'ять мільйонів коштів. Надходження в наш бюджет здійснюють серйозні підприємства, я б сказав - успішні підприємства: ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр», ПП «Люкс Ойл», ПП «Бугське», ТОВ «Софія - граніт», ТОВ  «Бутобой», ТОВ «ГНЕЙС-С».

С. Лозовий, голова Софіївської ОТГ

Для довідки
На території Софіївської ОТГ успішно діють: ФОП - А. Слинько, С. Гуржій, М. Чорний, О. Підгорний, М. Фролов; П/П «Респект Бізнес», М. Павловський, К. Каракай, О. Амбарцумян, О. Нагорний, В. Коренда, С. Ярощук, В. Матвієнко, В. Переста, І. В. Касіч.  Ф/Г: «Астра» В. Василько, «Деметра 2» С. Літвінова, «ЛАС» А. Літвінова, «Агро-1» Д. Герасименко, «Ніка» І. Герасименко, «Біотоп» Ю. Дубового, А. Гусарова, О. Зівакіна, Ю. Кривошеєва, О. Брагіна, «Тетіс» Н. Брагіної, «Переста В. І.», Баратівський ПНІ, ФГ Кондор С «Агро-1» та «Світовіт Агро».


- Як бачите, є з ким працювати, на кого сподіватися. Дуже важливо, щоб всі несли  відповідальність перед Богом і людьми за все, що робиться сьогодні. Я не кажу про глобальний масштаб - потрібно брати відповідальність за Софіївську громаду, бо тут живемо, тут багато людей започаткували свій бізнес, ця земля дає не лише врожаї на нивах чи граніт для розвитку виробництва, але й наснажує на можливість реалізації мрій та сподівань і фермерів, і підприємців. Ми визначилися з пріоритетними напрямками розвитку, що теж ввійшло в План перспективного розвитку 2020 - 2023 рр. Чотири  роки - такий шлях дій у часі. Обсяг робіт, різноманітність та різноплановість - це покрокова діяльність. Подбаємо про підростаюче покоління. В Софіївці це майже чотириста діток. Отже, початкова школа має бути в кожному селі. Малечі надто важко діставатися до опорних шкіл, тим більше по такому бездоріжжю. Маємо зберегти школу-інтернат в Ганнівці, де навчається трохи більше сорока дітей. Так, там є частина діток з усього району, що потрапили в складні життєві обставини. Хто сьогодні може підняти руку на долі цих дітей та припинити діяльність Ганнівського інтернату? Будемо шукати точки дотику з представниками держави,  розділимо відповідальність, продумаємо, як здійснювати співфінансування, але захистимо і цих дітей, і трудовий колектив.
На нашій території діє Баратівський психоневрологічний інтернат. Там перебуває майже триста пацієнтів. Обслуговуючого персоналу - сто вісімдесят чоловік. Та є проблема, яку негайно потрібно вирішувати: розбиті та зруйновані дороги до цього закладу! Сполучення маємо налагодити.
 - Всі, хто дивиться інформаційні передачі нашого телебачення, знають, що «Укрпошта» є щедрою до свого керівника: сотні тисяч заробітної плати отримує одна особа. А як же бути з поштою в селах? Не з тією, коли листоноша отримує копійки та ще й має доставляти продукти, інші товари до жителів села! Поштові відділення мають діяти! І не один раз на тиждень чи на місяць людина має отримувати кореспонденцію, а тоді, коли та їй надійшла: будь-то газета, посилка чи бандероль. Про пенсію і мови не може бути: вчасно і з повагою до пенсіонера! Багато негараздів випало на долю людей, тому в ОТГ роботу поставимо так, щоб мінімізувати той негатив, повернути довіру до влади, що діє безпосередньо на території Софіївської громади.
- Людина завжди дбатиме про хліб насущний. Пригадаймо слова надзвичайно сильної молитви, в якій у Бога ми просимо не багатства, а хліба. Я до того веду, що моє завдання - дбати про створення робочих місць, можливостей на нашій території чимало. І тут питання не лише в залученні інвесторів, але і в створенні при Софіївській ОТГ власного виробництва чи виду діяльності. Зможемо розвивати зелений туризм. Крім цього, вже залучаю не байдужих людей до створення екопарку. Я вів попередню розмову з підприємцем, який пропонує на нашій землі вирощувати дерево павловнію, яке є цінним та затребуваним у меблевому виробництві. Ми ж отримаємо екопарк, робочі місця та надходження в бюджет за оренду землі.
Є також вид діяльності, який можемо запровадити вже незабаром. Це - виготовлення сучасної євроогорожі. Як бачите, мої плани - не щось ефемерне, вони продиктовані часом, вимогою сьогодення. Будуть робочі місця - люди не шукатимуть кращої долі в чужих містах чи країнах.

Для довідки
В межах об'єднаної громади функціонують бюджетні організації, які частково забезпечують робочі місця, а саме: Софіївська сільська рада; Баратівський старостинський округ; Софіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів; Улянівська ЗОШ І-ІІ ступенів; Баратівська ЗОШ І-ІІІ ступенів; Майорівська ЗОШ І-ІІ ступенів; Ганнівська ЗОШ І-ІІ ступенів; Баратівський ДНЗ; Ганнівський ДНЗ; Майорівський ДНЗ; Софіївський ДНЗ. 
Заклади культури с. Софіївка, Улянівка, Ганнівка, Майорівка, Вівсянівка, Антонівка.
Софіївська та Баратівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини; фельдшерсько-акушерський пункт с. Майорівка, Улянівка. Баратівський психоневрологічний інтернат; відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання комунальний заклад «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новобузької районної ради Миколаївської області; Ганнівський пришкільний інтернат. Відділення зв'язку с. Софіївка, Улянівка, Баратівка, Ганнівка, Майорівка. Переважним джерелом робочої сили є населення об'єднаної територіальної громади.


- Нам сьогодні потрібно єднати суспільство. І моя місія, як голови Софіївської ОТГ, робити все можливе, щоб людей спрямувати на добрі справи, на турботу про своїх дітей, свої сім'ї. Не можна ворогувати, закликати до революцій та майданів. Революції - це потрясіння. І не завжди вони приводять до влади порядних людей. Вчімо історію, робімо аналіз з її уроків, щоб не припускатися гірких помилок. У нас розпочалася реформа децентралізації. При вмілому керівництві та згуртованості матимемо позитивний результат. Ті об'єднані територіальні громади, що були створені на початку запровадження реформи, уже мають чудовий результат! Ми упустили час, але це не означає, що ми не маємо перспективи. Звичайно, держава теж має переглянути розподіл податків саме тих підприємців, що ведуть свою бізнесову діяльність на нашій території. Це має бути прийнято на державному рівні. Отже, звернемося до Ігоря Петровича Негулевського, народного депутата Верховної Ради України, щоб вийшов з такою законодавчою ініціативою та підтримав нас. Чекаємо від Ігоря Петровича та депутата Софіївської сільської ради Миколи Миколайовича Соснова допомоги в придбанні автобусу, а ще просимо, щоб доклали вони всіх зусиль в залученні коштів для ремонту доріг. Без автобусного сполучення життя людей в ХХІ столітті стає схожим на закріпачення та невільництво! Ця територія не була пустелею, тут успішно діяв держплемзавод імені Щорса, який славився на весь Союз! Як би хто не запроваджував декомунізацію, та ніхто не має права забувати про успіхи людей, які працювали на  цій землі, прославляли її своєю невтомною працею. Маємо повернути той дух, а це стане реальним та можливим, коли прославимо людину праці, воздавши їй повагою оточуючих та гідною заробітною платою за труд. Всім є місце під сонцем, лише потрібно відмежуватися від хаосу, від суєти, в якій втрачаємо саму людину.
- Дбаючи про матеріальне, ми зобов'язані  пам'ятати про духовне. В Святих Заповідях говориться: «Не вбий! Не вкрадь! Не прелюбодій!». Прочитайте, їх не так багато, але всі - аксіоми, які не потребують доведень. Час вміє говорити. Він вимагає дбати про життя, робити його для людей, а не для кількох осіб. Час просить нас звернути увагу на підростаюче покоління, бо втратимо - не повернемо! Тому в селах нашої ОТГ будуть діяти спортивні майданчики. Ми повернемося до гурткової та позашкільної роботи. Є доступні види роботи з дітьми: фізкультура, образотворче мистецтво, вокал, народні ремесла. Між іншим народні ремесла можуть стати в подальшому професією для бажаючих. Час вимагає від кожного з нас не гаяти, а діяти во благо. І тоді ми зможемо бюджет в 
25 мільйонів, де власних надходжень - 13 мільйонів, значно збільшити, що призведе до успішного втілення Плану соціально-економічного розвитку Софіївської громади. Розпочався новий 2020-й рік. Я вітаю всіх нас з початком всього найкращого, що обов'язково привнесемо в життя мешканців Софіївської ОТГ!
Я дякую депутатському корпусу нашої громади, які знають проблеми своїх виборців та пропонують шляхи вирішення тих проблем!
В поті чола вирощуємо та заробляємо хліб. І тим смачніший він. В роботі та єднанні отримаємо плоди наших мрій і надій. І тим прекрасними та дорогими для нас вони будуть!

Бесідувала  Ганна КОРОЛЬ.