среда

22 января

2020 г.

Сообщить новость

26-Dec-2019 17:30

ВЛАСТЬ (статья)

Володимирівська ОТГ: стабільність, розвиток, перспектива

1

Казанківщина - один з найвіддаленіших районів від обласного центру Миколаївщини.  Але тут швидкими темпами запроваджується одна із реформ - це реформа децентралізації. На прикладі однієї з успішно діючих громад ми і розповімо про це. Наш співрозмовник - Павло Іванович Довгий, Володимирівський сільський голова.

- Рік 2019-й прямує до завершення. Отже є привід підвести підсумки роботи, проаналізувати все, що вдалося зробити. Стабільність життєдіяльності громади, її розвиток та плани на ближню і дальню перспективу - ось ті показники, що є метою втілення реформи децентралізації безпосередньо в нашій Володимирівській ОТГ.

Для довідки
Володимирівська ОТГ була створена в 2016 році. До її складу ввійшли такі села: Володимирівка, Волна, Зоря, Лісове, Матроно-Василівка, Новоблакитне, Новосілля, Олександрівка та Привілля. На території об'єднаної територіальної громади проживає 2778 сільських жителів.

- Яке завдання поставила перед собою держава, запроваджуючи реформу децентралізації?

- Перш за все - формування ефективного місцевого самоврядування. Яка в усі часи була найголовніша риса українського селянина? Відповім без вагань: господар! Що притаманне українцям? Гідність та воля! За роки незалежності, і це потрібно визнати, відбулася руйнація українського села, а оспівані Тарасом Шевченком «сади вишневі біля хати» поросли, здебільшого, бур'янами. Створення нашої, Володимирівської ОТГ, як і територіальних громад України в цілому, передбачає таку організацію влади, котра б задіяла всі умови та важелі економічного і суспільного впливу для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для мешканців ОТГ. Ми повинні надавати лише високоякісні послуги - від дітей до людей похилого віку. Реформа децентралізації - це і є становлення в Україні інститутів прямого народовладдя, в основі - дотримання законів, що забезпечить узгодження інтересів між державою та ОТГ.
Жодним чином ми не відійшли від цілей і завдань Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади! Щоденною роботою лише стверджуємо намічене.

- Якщо вже вести мову про реформи, то Володимирівська ОТГ долучилася і до реформи освіти та медицини. Надто складні вони, як на мій погляд, та далеко не ефективні.

- Можливо, не на часі було запроваджувати в повному обсязі в Україні названі вами реформи. Низький рівень життя, інші вагомі чинники поставили під питанням швидке втілення реформ. Та поговоримо про освіту на конкретно взятій території - Володимирівській ОТГ, де є дві школи. Я хочу сказати, що наші школярі забезпечені всім необхідним, щоб запровадити в навчальних закладах ОТГ Програму «Нова українська школа». В результаті децентралізації ми отримали повноваження та ресурси, що сприяють забезпеченню сучасної освітньої, медичної, житлово-комунальної та логістичної інфраструктури. Та я переконаний, що маємо виходити за рамки реформи, якщо говорити про дітей.

Громада має дбати про підростаюче покоління, якби навіть не були окреслені завдання реформуванням галузі на рівні держави. Кого ми виростимо, якщо не забезпечимо високого рівня освіту, фізичний та духовний розвиток підростаючого покоління? Діти, а особливо - підлітки, шукають зайнятість. Бездіяльність штовхає на хибну та слизьку стежку. А щоб цього не було, потрібно залучати молодь до фізкультури і спорту, до розкриття талантів в різного роду гуртках  від танцювального, театрального, вокального до технічних та природничих. Чи під силу це нашій громаді? Так, все це в наших силах. Спільно з викладачами, студентською молоддю, котра в села приїздить на вихідні та канікули, ми можемо втілити всі ці наміри в життя. Потурбувалися і про базу для дозвілля дітей. Вже встановлено два спортивно-ігрових майданчики, заплановано встановити стільки ж. Відремонтовано дві класні кімнати згідно з вимогами програми  «Нова українська школа» та інше. Вірно говорять, що діти - мов квіти, тому маємо про них постійно дбати.

- Ви запроваджуєте на території Володимирівської ОТГ надзвичайно вагомий проект, що значною мірою позитивно відобразиться на здоров'ї мешканців. Мова йде про заміну труб водогону.

- Так, це дійсно визначальний крок до поліпшення здоров'я людей, бо мова йде про питну воду, що подається десятиліттями по азбестово-цементних трубах. Ще з кінця минулого століття від них почали відмовлятися, адже Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про сто тисяч смертей у світі щорічно від дії азбесту та визнала його найбільш канцерогенним. До речі, дахи з шиферу теж шкідливі! В 2017 році Міністерство охорони здоров'я України заборонило як виробництво, так і використання азбесту при будівництві. Для підвищення безпеки здоров'я людей ми з депутатським корпусом прийняли рішення зробити проект, геодезію та геологію, щоб розпочати заміну водогону на сучасний, не шкідливий для людей водогін. Завершимо роботи в наступному 2020 році. Загальна протяжність реконструйованого водогону становитиме майже двадцять п'ять кілометрів!  Я завжди підкреслюю, що все це стало можливим завдяки стратегії розвитку Володимирівської ОТГ. Адже ми контролюємо надходження до бюджету, витрати коштів, що є абсолютно прозорим та підзвітним явищем.

- Ми говорили про реформи та плавно перейшли до тих справ, що вже реалізовані у Володимирівській ОТГ. Про що б хотіли розповісти читачам видання та своїм землякам з Казанківщини?

- Все, що відбувається в нашій громаді, - це теж реформи: на місцевому рівні, в рамках децентралізації. Адже дві сільські ради, а це - Володимирівська і Олександрівська, створили міцну територіальну громаду. Серед вагомих аргументів на користь адмінреформи  можу назвати соціальну сферу, освітянську та медичну, а також  культуру. Ми в лікарні та дитсадку встановили твердопаливні котли, в приміщенні пошти, що в селі Олександрівка, замінили вікна. А Володимирнівський будинок культури пройшов справжнє оновлення: поштукатурили фасад, замінили вікна і двері на сучасні. Приміщення відповідає статусу та призначенню! В селах Олександрівка, Володимирівка та Привільне ми зробили освітлення, що є вкрай необхідним для мешканців всіх цих населених пунктів.

Я б дуже хотів, щоб не лише матеріальна сторона в громаді набувала візуалізації. Важливим є наявність доброзичливої атмосфери, вміння турбуватися про жителів ОТГ. Та не менш значимим є і те, щоб люди берегли пам'ять про своїх предків, про історію землі, яка не лише врожаями родить, але й наснажує силами на нові звершення та досягнення. Пригадалися слова професора Преображенського з роману Івана Булгакова «Собаче серце», суть котрих полягає в тому, що розруха іде в наших головах. Мабуть, всі ми бачили, і не один раз, як бур'янами та кущами заростають кладовища, як падає убога огорожа навколо останнього прихистка… Я говорив, що азбестові труби шкодять здоров'ю, додам, що тепер люди мають воду з артезіанської скважини глибиною в сто двадцять метрів. А якої глибини має бути наша пам'ять, щоб не засмічувати душі намулом не справжнього та не притаманного нам, українцям, українському народу, що об'єднав  представників багатьох націй і народностей? Все розпочинається з пам'яті. І тому ми вирішили привести в порядок кладовище, огородивши його гарним забором довжиною в сімсот метрів. На роки та на віки, щоб і самим не соромно було дивитися, і всім, хто приїде в село, можна було б показати, як нашу турботу про тих, хто колись жив на цій землі.

Роботи дуже багато. Різнопланової. Поступово наші села матимуть хороші дороги. Завдяки підтримці Миколаївської обласної державної адміністрації між селами громади вже відремонтовано дев'ятнадцять кілометрів дороги до села Володимирівка, а від нього - до Новосілля, але це вже за кошти громади. Щоб не залучати на роботи по благоустрою різного роду фірми, наша ОТГ створила комунальне підприємство «Володимирівський комунальник». Виконано надзвичайно великий об'єм робіт, серед котрих хочу назвати ремонт колодязів і водогонів. Встановили також водонапірні башти і технологічні люки.

Громада - це обєднання. Важливим, як я вже зазначив, є для нас єднання, спільне бажання вести Володимирівську ОТГ до нових позитивних зрушень та здобутків. Саме таким кроком до єднання є створення «Володимирівської благодійної організації «Солідарність».

Для довідки
Завдяки благодійній організації зроблено наступне:
- встановлено нову огорожу та впорядковано територію сільського кладовища;
- встановлені твердопаливні котли в сільській лікарні та дитячому садку, що дозволило постійно підтримувати тепло і заощадити десятки тисяч гривень на опалення;
- відремонтовано греблю через річку Висунь;
- повністю відновлено вуличне освітлення;
- відновлена проїжджа частина на 10-ти кілометрах дороги в напрямку Володимирівка - Новосілля.

- Жителі села Володимирівка вдячні Вам, що згодом парки зашумлять молодими деревами, що гребля через річку Висунь відремонтована, що нарешті з'явився Інтернет, що діє сільський Будинок культури… Та ви ж розумієте, що скарбничка здобутків має постійно поповнюватися.

- Однозначно! Саме тому працюємо над новими проектами. Як приклад - розвиток закладів освіти, культури. Маємо дбати про працевлаштування людей, тому надзвичайно важливо, щоб діяли ДП «Володимирівське ЛГ» (лісгосп) та ДП «Володимирське» (винцех), щоб розвивалося виноградарство, щоб фермерські господарства створювали нові робочі місця. Чому для мене важливим є подальший соціальний-економічний розвиток Володимирівської ОТГ? Бо я - з Володимирівки. Тут народився, тут отримав освіту, звідси благословила мене мати на життєву дорогу. Ніколи не шукав легких шляхів! Може, тому й професію військового обрав, щоб бути захисником. Знав, що науку за плечима не носить, а шлях до самовдосконалення лежить через наявність базових знань і велику працездатність. От і сьогодні почуваю себе людиною, що має відродити та захистити село, оточивши себе однодумцями.

Для довідки
В 1981 році закінчив Володимирівську середню школу.
В 1986 році закінчив Полтавське вище зенітно-ракетне командне училище імені генерала армії Ватутіна.
У 2003 році закінчив Харківський військовий університет.
З 1986 по 1988 рік - проходив службу в Південній групі військ на посаді командира зенітно-ракетного взводу.
З 1988 по 1990 рік - займав посаду командира зенітно-ракетної батареї, Південна група військ.
З 1990 по 1998 рік - начальник штабу зенітного дивізіону, Київський військовий округ, Туркестанський військовий округ, Одеський військовий округ. З 1998 по 2002 рік - командир зенітного дивізіону - начальник протиповітряної оборони полку Південного оперативного командування. У 2002 році - заступник командира полку Південного оперативного командування. З 2002 по 2005 рік - командир зенітно-ракетного полку Південного оперативного командування. З 2005 по 2009 рік - начальник протиповітряної оборони 6-го армійського корпусу Південного оперативного командування. У 2009 звільнився з лав Збройних Сил України у запас в військовому звані полковник. Після звільнення працював у державному підприємстві «Укроборонсервіс» на посаді заступника начальника управління техніки ППО і Авіакосмічної техніки, та був директором фірм різних комерційних структур.
В листопаді 2015 року обраний сільським головою Володимирівської сільської ради, де і працює по теперешній час. Був нагороджений у 2018 році орденом «За заслуги ІІІ ступеня», а у 2019 отримав медаль «За вірність народу України».

- Павло Іванович, в 2018-у році Вас обрали Володимирівським сільським головою. Причому переважною більшістю голосів. Чи такий результат виборів був для Вас очікуваним?

- Надзвичайно вдячний людям за довіру! Все, що обіцяв, виконую. Для мене надзвичайно важливим є саме завдяки реформі децентралізації створити умови для розвитку території. Люди так вирішили - я маю спрацьовувати на громаду!

Інвестиційна привабливість - ще один аргумент, який маємо задіяти на благо громади. Наші медичні заклади мають поповнюватися сучасним обладнанням. Школи, дитячі садки - в пріоритеті. Дбати про людей, як би це пафосно не прозвучало, - моє завдання. Підтримкою для мене в усі часи був мій надійний тил - дружина і діти. Опираюсь в роботі, відчуваючи надійне плече однодумців, а також на адміністрацію громади, депутатський корпус. Спільно, згуртовано ми здатні втілити в життя найсміливіші наші плани!

Ми вже розробили проектну документацію на такі проекти, як капітальний ремонт з утепленням фасаду Володимирівського ЗЗСО, капітальний ремонт з утепленням фасаду будівлі ЗДО «Світлячок», нове будівництво водопроводу в с. Олександрівка, капітальний ремонт покрівлі Володимирівського ЗЗСО, будівництво водонапірної башти с. Олександрівка, капітальний ремонт частини приміщень будівлі АЗПСМ.

Планується у 2020 році виготовити проектну документацію на  капітальний ремонт з утепленням фасаду будівлі ЗДО «Колосок», нове будівництво водонапірної башти в селах Новоблакитне та Володимирівка, будівництво спортивного майданчика для воркауту для мешканців села Володимирівка, капітальний ремонт приміщень будівлі Володимирівського СБК.

- Напередодні Нового року з якими словами Ви хочете звернутися до громади?

- Вітаю з Новорічними святами та Різдвом Христовим! Нехай доля буде прихильною до кожного з вас! Нехай щедро і в нашій Володимирівській ОТГ, і на Казанківщині, і на Миколаївщині, і в Україні сіється та родиться мир, щастя і добробут! Єднаймося заради цього!
 

Матеріал підготувала Ганна КОРОЛЬ