среда

11 декабря

2019 г.

Сообщить новость

03-Dec-2019 11:04

"Южная правда", № 92 (240320)

ВЛАСТЬ (статья)

Новобузька ОТГ:  курс - на розбудову

45743

Максим Лагодієнко, Новобузький міський голова, пріоритетним напрямком діяльності вважає курс на розбудову. Підвалинами, на яких Новобузька ОТГ зростатиме економічно, соціально та культурно-духовно, називає об'єднання мешканців у міцну та дружну родину однодумців. Це, як вважає Максим Олександрович, стане запорукою успіху.


- Чим живе сьогодні Новобузька об'єднана територіальна громада? Чи не шкодують про своє рішення ті, хто ввійшов до складу новоствореного об'єднання?
- Наша ОТГ ще надто молода, щоб вести такий аналіз. З липня місяця цього року і донині пройшло лише п'ять місяців з дня її створення. Про що з певністю можу говорити, так це про те, що курс на розбудову визначено вірно. Об'єднання наше - це власне Новий Буг та дев'ять сіл: Станційне, Добра Воля, Петрівка, Загальна Користь, Новосілля, Новомихайлівка, Новодмитрівка, Григорівка, Анастасівка. Ми провели своєрідний аудит, щоб знати всі «плюси» та «мінуси», з якими зіткнулися, над чим потрібно працювати першочергово. Якщо говорити про їхню класифікацію, то можу сказати з певністю, що всі без винятку віддзеркалюють загальнодержавні проблеми.

Чим живе Новобузька ОТГ? Вирішує по максимуму коло означених питань, найскладніше з яких - стан доріг. Тут нам сказати є що. Виконано капітальні та поточні ремонти багатьох доріг Нового Бугу. В цьому році вели капітальні ремонти доріг на вулицях Софіївська, Івана Огієнко, Харчука, провулку між вулицями Романа Шухевича та Головського. Та це - лише один напрямок діяльності. Крім ремонту доріг, утримування тротуарів, озеленення міста, благоустрою виконується величезна кількість робіт, щоб створити комфортні умови для проживання наших містян. Сьогодні проводиться робота по ліквідації Новомихайлівської сільської ради, яка увійшла до складу ОТГ. Ми наперед продумуємо план дій, втілення котрих не знизить якість послуг для мешканців приєднаних сіл. Всі послуги будуть рівнозначними - що в селі, що в місті. В цьому розрізі наперед виходить вирішення питань на селі щодо освітлення усіх без винятку сільських населених пунктів громади, забезпечення підвозу до районного центру (плануємо уже в цьому році придбати ще два автобуси). Також переді мною та депутатським корпусом стоять і великі виклики, насамперед -  прийняття до комунальної власності майна, а з ним і установ, і організацій культури, освіти, спорту, соціального захисту. В цій роботі головне - правильно прорахувати не тільки їх подальшу роботу, але й розвиток. Не на останньому місці серед питань, а, можливо, і головним є інвентаризація земель громади, так як належне використання котрих є головним джерелом надходжень до міського бюджету, встановлення меж населених пунктів, проведення нормативно-грощової оцінки земель. Першим кроком у цій роботі стала розробка Генерального плану міста, а в подальшому будемо вирішувати питання розробки генеральних планів і сіл громади.


- Із розмови з Вами  стало відомо, що постановою Кабміну 500Р було виділено місту майже чотирнадцять мільйонів гривень. Як іде освоєння коштів?
- Видачу цих коштів призупинено. І це не з нашої вини. Сподіваюсь, що ми їх зможемо використати до кінця року, бо й тендери під ці гроші проведено, і частково виконані роботи. За ці кошти міська рада планує закупити два автобуси, придбати нову вакуумну машину та сміттєвоз, завершити освітлення міста Нового Бугу та всіх сіл, встановити камери відео спостереження для безпеки у нічний час, придбати котли для дошкільних закладів з метою переходу на альтернативне паливо, яке є економніше, ніж  газ. Призупинення державних виплат не йде на користь ні громаді, ні тим, хто виграв тендер та закупив обладнання під Програму, бо не має коштів для розрахунку за саму роботу. Часу на освоєння коштів тієї суми теж мало. А втратити їх - це найгірший варіант, який лише можна собі уявити. Отже, не втрачаємо надії!


- А чи інвестор заходить з пропозиціями до Новобузької ОТГ?
- Ми з радістю відчинимо двері перед тими, хто прийде до нас з цікавими проектами. Поки що залучили одного інвестора - канадського. Ми виділили йому в оренду під сонячні батареї дев'ятнадцять гектарів землі, за що інвестор сплачує нам щорічно до бюджету майже мільйон гривень. Маємо декілька чудових ідей, які будуть втілені у Генеральному плані. Зараз відбувається обговорення, і найближчим часом пройдуть громадські слухання. На сьогоднішній день така форма діяльності влади із залученням громади є актуальною. Співфінансування наших проектів - це теж робота на ближню перспективу. Діємо! І це відчує громада, бо матимемо ефективність від такої діяльності.

Для довідки:
За статтею «Капітальних вкладень» профінансовано проведення перерахунку кошторисної документації та проходження експертизи робочого проекту по реконструкції каналізаційної системи очистки типу «Біотал».
Профінансовано ряд заходів із землеустрою, в тому числі на оплату послуг по виготовленню містобудівної документації (детального плану території), на земельну ділянку, на якій розміщена ЗОШ № 1.

- Один в полі - не воїн. Так мовиться в прислів'ї. Хто підтримує міського голову в його діяльності?

- Я вже говорив про роль залучення громади до обговорення важливих питань напередодні прийняття рішень чи запровадженні проектів. Ми маємо дієвий депутатський корпус Новобузької міської ради. Програма з розвитку освіти, охорони здоров'я, соціального захисту - все це запроваджується в життя нашими спільними зусиллями. ОТГ в цьому плані лише укріпить наші ради. Діємо прозоро. Перед громадою звітуємо за використані кошти. Я вже сказав про своєрідний аудит, без чого планування неможливе. Але хочу сказати і про те, що ми відзвітували про все, що нами було зроблено до моменту створення Новобузької ОТГ. Щоб і містяни володіли інформацією, і члени новоствореної ОТГ орієнтувались, з яким потенціалом ми їх приймаємо.

Для довідки:
Новий Буг став освітленим містом, бо досі ніколи не було такого масштабного проекту з вуличного освітлення, який має завершитись повним охопленням всіх куточків досить великого за територією населеного пункту.
Прокладено і відремонтовано багато доріг на вулицях міста.
Здійснюється проект повного оновлення і осучаснення комплектів меблів і оргтехніки в дошкільних закладах.
Розпочалося відновлення дитячого містечка «Країна чудес».
Продовжується робота з облаштування міської каналізаційної мережі.
Прийнято рішення, і вже виконавці працюють над розробкою Генерального плану міста.

- Ви особисто який позитив вбачаєте в запровадженні адмінреформи на конкретно взятій території?
- Змінюється статус Новобузької громади: наша міська рада та Новомихайлівська сільська рада створили добровільне об'єднання. Громада отримала прямий зв'язок з центром у питанні державного фінансування. Досвід раніше створених ОТГ підтверджує, що громади з новим статусом мають більше шансів на ефективний розвиток. І це явище позитивне, бо ми збережемо села, дамо їм поштовх до розвитку.


- Сьогодні депутатський корпус зібрався на позачергову сесію. Яке питання розглядали? Чим викликана потреба проведення позачергової сесії?
- Я б хотів дещо сказати про стан речей навколо адмінреформи та що  відбувається безпосередньо на території нашого і сусіднього, Баштанського, району. Новий Буг згідно географічного розташування є центром, що майже рівновіддалений від Баштанки, Казанки, Єланця. Сьогодні Баштанка претендує стати центром після запровадження наступного кроку в адмінреформуванні. Наші переваги і логістичні, бо маємо залізничну станцію, і просвітницькі, бо в нас діють два професійні навчальні заклади. Сільське населення має кращий доступ до Нового Бугу. До цього можна додати значну кількість інших переваг. І саме тому Новий Буг має стати центром району після запровадження адміністративної реформи. А тепер - до позачергової сесії. Ми маємо відстояти нашу лікарню, зберегти її потенціал. Не дати зруйнувати сучасний центр медичних послуг. Тому обирали членів госпітальної ради в Східному  госпітальному окрузі Миколаївської області. Аргументи на користь. Кількість кваліфікованих лікарів більша (хірургів - 5, травматологів - 1, реаніматологів - 3, гінекологів - 4). У Баштанці хірургів -3, реаніматологів - 2, гінекологів - 3, травматологів - нуль. Медична допомога надається цілодобово лікарями чотирьох спеціальностей (хірург, акушер-гінеколог, анестезіолог-реаніматолог, терапевт або педіатр) - у Баштанській  КНП лікарів в ургентний час привозять з дому. Практично всі жителі Новобузького району, а також Казанківського, частини Єланецького, Устинівського районів традиційно лікуються в КРП «Новобузька ЦРЛ». Всі відділення для надання невідкладної допомоги знаходяться в одному сучасному корпусі, який побудовано за проектом лікарні інтенсивного лікування, утепленому з заміною всіх вікон та дверей, з працюючими ліфтами та інше. Опалюється Новобузька ЦРЛ альтернативним паливом. Обладнання нове, сучасне, згідно вимог Міністерства охорони здоров'я, крім неоген-апарату. Подібного медичного обладнання в Баштанському медичному закладі немає. Пологове відділення в Новобузькій лікарні входить в шістку закладів області з найбільшою кількістю пологів. Також в нашій лікарні проводиться більше оперативних втручань, ніж в інших районних лікарнях області. 
Новобузький центральний медичний заклад - найстаріший на півдні України і завжди планувався як основний в регіоні.

Для довідки:
Рішенням четвертої сесії сьомого скликання затвердили представників від Новобузької ОТГ в склад госпітальної ради Східного госпітального округу Миколаївської області в кількості трьох осіб: 
Лагодієнко Максим Олександрович - Новобузький міський голова; 
Лучний Микола Михайлович - лікар-травматолог КНП «Новобузька центральна районна лікарня», голова комісії Миколаївської обласної ради з охорони здоров'я та соціального захисту громадян;
 Лущенко Володимир Вікторович - директор КНП «Новобузька центральна районна лікарня», голова комісії Новобузької районної ради з охорони здоров'я, материнства і дитинства та соціального захисту громадян, секретар госпітальної ради Східного госпітального округу.

Ми зобов'язані зробити все можливе, щоб розбудова ОТГ не розпочиналася з руйнації. В медицині - в тому числі. Для мене особисто є важливим діяти для мешканців громади та в їх інтересах. Чи то це стосується придбання меблів для дошкільних закладів, чи освітлення міських і сільських вулиць, чи ремонту доріг. Для мене престижним є відновлення дитячого містечка, для чого придбали ігрові гойдалки, каруселі, пісочниці, лавки та інше. Маючи Генеральний план міста, на десятиліття вперед заплануємо, що і де буде зводитися, а також це запровадить порядок надання дозволів на будівництво - і для мешканців громади, і для інвесторів. Я взяв зобов'язання перед людьми бути відповідальним, дбати про них, сприяти комфортному проживанню.
Ми ж раніше мали в районі міцні виробничі потужності! Отже, повинні планувати нашу діяльність і в цьому напрямку. Люди - не перекоти-поле. І лише пустивши міцне коріння на рідній землі, створивши міцні родини, дбаючи про старше покоління, лише за таких умов кожний відбудеться, житиме, а не шукатиме долю за тридев'ять земель. З турботою про громаду маю діяти. Бо курс на розбудову - це шлях до наших можливостей, той шлях, що приведе до поліпшення життєдіяльності Новобузької ОТГ.

Фото надані Новобузькою міською радою.

Ігор КОРОЛЬ, член НСЖУ.