среда

11 декабря

2019 г.

Сообщить новость

26-Nov-2019 11:56

"Южная правда", № 89 (24017)

ВЛАСТЬ (статья)

Що Президент говорив в Очакові

2511192

До порту Очаків 20 листопада повернулися малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Вони знаходяться у незадовільному технічному стані. Російські військові зняли з суден обладнання. На церемонію зустрічі катерів та буксиру, захоплених майже рік тому поблизу Керченської протоки, до Очакова прибув Президент України Володимир Зеленський.

«Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як ми і обіцяли, що повернемо наших моряків, і ми їх повернули, так само військові катери ми теж повернули. Те що ми побачили - дійсно не вистачає обладнання частково. Я побачив стан. Буде розслідування. Вивчимо всі деталі. Ми обов`язково звернемося до російської сторони, щоб вони повернули нам все, що там було», - наголосив глава держави.
Нагадаємо, малі броньовані катери ВМФ ЗСУ України «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» були заблоковані поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року під час здійснення планового переходу з Одеси до Маріуполя. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано іншу сторону відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.
Не отримавши інформації про можливість маневру, екіпажами українських кораблів було прийнято рішення про повернення до порту в Одесі. У відповідь російський катер берегової охорони «Дон» протаранив український буксир. У судна пошкодилися головний двигун, обшивка та леєрне огородження.
А згодом у бік українських кораблів було відкрито вогонь на ураження і здійснено захоплення катерів силами країни-агресора.
Під час перебування в Очакові, 20 листопада, глава держави критикував міського голову за відсутність доріг.
«Я нечастий гість в Очакові. Тільки що ми їхали - доріг немає. А чому немає доріг у вас? Ми їхали - немає доріг. У місті Очакові немає доріг», - сказав Володимир Зеленський.
Сергій Бичков наголосив, що відсутність нормального дорожнього покриття на спуску до військового порту пов'язана із реконструкцією зливової каналізації. В результаті діалогу із Президентом України Очаківський міський голова пообіцяв зайнятися реконструкцією доріг на початку весни 2020 року. 
А миколаївські журналісти не обійшли увагою питання ремонту Південно-Бузького (Варварівського) мосту. Володимир Зеленський переадресував його голові облдержадміністрації Олександру Стадніку. 
«Давайте запитаємо у голови облдежадміністрації: «Коли ви збудуєте нам міст?». Нас не цікавлять компанії, які виграють тендери, а потім нічого не будується. Ми сьогодні відкривали міст у станиці Луганській, який збудували за чотири місяці. Давайте запитаємо, за скількі місяців відремонтують міст у Миколаєві», - запитав Володимир Зеленський.
За словами Олександра Стадника, сьогодні у цьому питанні відбувається тісна співпраця з Міністерством інфраструктури України і особисто Владиславом Криклієм. Тож вже наступного року, принаймні такою була відповідь голови облдержадміністрації, варто очікувати конкретних кроків у реконструкції Південно-Бузького (Варварівського) мосту. 
У світлі підписання міжурядової рамкової угоди між Францією та Україною про офіційну підтримку в посиленні системи морської охорони і безпеки кордонів, згідно з якою передбачається поповнення корабельного складу прикордонної служби України 20 надсучасними  32-метровими патрульними кораблями, миколаївців цікавила перспектива розвитку кораблебудування нашого регіону.
«Цей контракт важливий для України. Я сьогодні підтримую цей контракт. В будь-якому разі для нас головним є виробництво. Підтримка Миколаєва. Підтримувати наших людей, щоб професіонали, які вже поїхали, коли тут нічого не будувалося, повернулися додому. Є стратегія, яку мені представив адмірал Воронченко. Будь-які плани мають реалізовуватися у конкретні терміни», - заявив Володимир Зеленський.

Павло МОСКАЛЬОВ.