четверг

12 декабря

2019 г.

Сообщить новость

13-Nov-2019 16:01

"Южная правда", № 85 (24013)

ВЛАСТЬ (топ)

Новополтавська ОТГ: від економічного до соціального та духовного зростання

20180517 093146

П'ятнадцятого листопада 2017 року в рамках адміністративно-територіальної реформи утворилась Новополтавська сільська об'єднана територіальна громада (далі - Новополтавська ОТГ), до складу якої ввійшли шість населених пунктів: Новополтавка, Єфремівка, Трояни, Шевченкове, Богомази та селище Полтавка.

Про те, чим живе громада, які перспективи розвитку та проблеми в об'єднанні, нам розповів Юрій Васильович Медведєв, голова Новополтавської ОТГ.

- Незабаром кінець 2019 року. Отже маєте підвести підсумки діяльності та намітити плани на рік грядущий.
- Ми, як правило, підводимо підсумки зробленого, а Програму соціально-економічного розвитку створили терміном на три роки - 2018 - 2020 рр. В своїй діяльності керуємось законодавчою базою України, а це Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 березня 2016 року №75 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об'єднаної територіальної громади» відповідно до Стратегії  Миколаївської області на період до 2020 року та інших комплексних і галузевих загальнодержавних та цільових програм.
Та я хочу підкреслити, що наша Програма є адресною. В ній враховано і географічні та природні особливості населених пунктів, що ввійшли до складу ОТГ, і аргументовані пропозиції депутатських комісій сільської ради, і ефективність використання бюджетних коштів. До речі, про бюджет. Наша Новополтавська ОТГ не має на своїй території міцних бюджетоутворюючих підприємств. Аграрна галузь залежить від природних умов, бо ми знаходимося в зоні ризикованого землеробства. 

-Юрій Васильович, при наявності обмеженого фінансування ви ж маєте визначитись з ключовими та першочерговими проблемами, які потребують негайного вирішення. Назвіть їх, будь ласка!
- Новополтавська ОТГ - це не острів благополуччя. Ми маємо ті ж проблеми, що і вся Україна. Говорити населенню, що час винен чи навіть якісь конкретні люди, - це не варіант. Наше завдання - зберегти села і створити хороші умови для їх мешканців! А задля цього маємо виконати ряд заходів, що забезпечать і підвищення якості освітянських та медичних послуг, і рівня соціального захисту громадян, і покращання інвестиційного клімату. Є проблема з працевлаштуванням наших жителів. Про це не так давно ми говорили з депутатом Новобузької районної ради Анатолієм Пікулем та одноосібником Новополтавської сільради Дмитром Шкиряком. Вони переконані, що рівень сучасної техніки призвів до мінімізації ручної праці в таких галузях, як землеробство і тваринництво. А відсутність державних Програм з наданням пільгового кредитування та фінансової допомоги на розвиток тваринництва стала рушійною силою в значному скороченні молочнотоварних ферм і ферм з відгодівлі поголів'я для його реалізації в харчовому комплексі. До прикладу. Анатолій Олексійович створив фермерське господарство. Місцевий житель знає всі проблеми села, регулярно сплачує податки. Наймає для роботи двох сезонних працівників. А та відсутність пільгового кредитування не дозволяє придбати більш сучасний трактор. Такої ж точки зору дотримується і Дмитро Іванович Шкиряк. Він п'ятнадцять років займається землеробством. Вирощує зернові та олійні культури. Завжди прийде на допомогу нашій ОТГ, бо розуміє, як важливо пройти успішно цей період реформування, витримати «штормові» випади і недоброзичливців і тих, наділених державою посадовими повноваженнями… Нехай не допомагають - якби не заважали, така його точка зору. Я дякую багатьом, хто завжди приходить на допомогу громаді: чи води підвезти, чи взимку сніг розчистити, чи пісок привезти за необхідністю. Дякую, що мене чують!

Дмитро Шкиряк (зліва), Анатолій Пікуль (справа)
 


- Ви ж спілкуєтесь з усіма мешканцями громади. І якщо вже мова зайшла про те, які проблеми хвилюють людей, то запитаю: «А як селяни ставляться до продажу землі? Мені особисто аграрії, про яких ви щойно говорили, сказали, що значна більшість селян проти цього! І вони - проти!»
- Земля - це найбільше багатство, яке має Україна. Продати її - значить лишитися на задвірках життя. Земля - годувальниця. Збутися її - це приректи Україну на повну залежність від іноземців, які придбають її та й будуть вирішувати, куди й за скільки збувати зерно, сільгосппродукцію. Є форма спілкування з народом, щоб дізнатися його думку. Це - референдум. Нехай люди скажуть, чи дозволять вони продати рідну землю? Болюче питання. Переконаний, що хвилює воно і сільських, і міських жителів. Лишається сподіватись, що рішення керівництвом держави, Верховною Радою буде прийняте виважене і на користь України.


- Ви, Юрію Васильовичу, пріоритетними напрямками роботи назвали освітянську ниву, надання та поліпшення медичних послуг, соціальну турботу. Конкретизуйте, будь ласка, що вже зроблено саме в пріоритетних напрямках.
- Діти тих, хто проживає в селі, повинні мати доступ до якісної освіти, до культурно-просвітницьких послуг. А ще - отримувати навчально-виховні, культурно-просвітницькі послуги у сучасних дитсадках і школах, добре обладнаних, забезпечених технічним приладдям. Щоб виховати людину культурну та освічену, маємо для того створити всі умови. Про це й дбаємо.
Скажу про школи. Дітей підвозимо до навчальних закладів організовано. У нас є можливість обновити матеріальну базу. Освітню субвенцію дає держава. І якщо раніше кабінети природничого спрямування практично не мали обладнання для дослідів, лабораторних робіт, то зараз це є в наявності. Школи нашої громади стануть найближчим часом зразковими, а працювати в Новополтавській ОТГ та бути сільським жителем стане престижно. Переконаний в цьому. Діти, їхня народжуваність є показником того, що село живе. 
Ми маємо чотири дитячі садочки! У Єфремівському зробили поточний ремонт приміщення їдальні, частково перекрили дах, придбали меблі, модернізували систему опалення. В Шевченківському дитсадку теж модернізували систему опалення (замінили котли, батареї). Червонобаштанський дошкільний заклад теж не лишився поза нашою увагою. Ми купили та встановили котел з клімат-контролем, провели косметичний ремонт харчоблоку.
Новополтавський дитячий садок має міцну базу, завдання наші полягають в тому, щоб підтримувати та вчасно надавати послуги, як в реконструкції котельні та ін.
Дітки, як я вже сказав, народжуються в селі. А це вимагає розширення дошкільних навчальних закладів. Плануємо в Новополтавському дитсадку відкрити ще одну групу. Як бачите, турбота про підростаюче покоління має конкретні обриси. Робота в цьому напрямку лишатиметься і надалі в пріоритеті.
Діти учасників АТО мають пільги в харчуванні - воно надається їм безкоштовно. Ці пільги також мають діти-сироти, діти із малозабезпечених сімей, а ще ті, що перебувають під опікою. В дитячих садках батьки частково доплачують за харчування своїх дітей. На сьогоднішній день вартість харчування на одну дитину становить 20 грн. Чи ставимо ми завдання забезпечувати всіх безкоштовною їжею і в школах, і в садках? Так. Для цього маємо працювати в збільшенні надходжень до бюджету нашої ОТГ.
Придбали для Новополтавського сільського клубу 102 м'яких стільців та дитячу площадку в центрі села Новополтавка. Плануємо повністю завершити освітлення у всіх населених пунктах нашої громади, але на даний час є затримка в заміні 15 дерев'яних стовпів обленерго в с. Єфремівка.


Богдан Сушинський в оточенні земляків

 

- І як збираєтеся заробляти гроші?
- Гроші потрібно заробляти, у вашому питанні вже є відповідь. От і ми придбали для комунального господарства трактор, автомобіль-самоскид, екскаватор. Будемо надавати населенню послуги. Зароблене - до бюджету! А позитив буде і в санітарії, і в комфортних умовах своєчасного надання послуг, які потребує населення.
Побували в Дорошівській громаді - перейняли досвід, який запровадимо в своїй роботі. Послуги, які буде надавати комунальне господарство ОТГ, будуть нижчими за ті, що їх сьогодні надають наші конкуренти. Сферу послуг плануємо розширити: на постійній основі у нас працюватимуть перукар та швачка.
Ні для кого не секрет, що південь України потерпає від недостачі якісної питної води. Це питання вирішується завдяки підвозу води до осель жителів сіл. Та ми встановили бювет, очищену воду люди мають змогу купити по мінімальній ціні. 
Соціальна служба в нас діє відмінно: є два фахівці та три соціальні робітники з надомного обслуговування. Отже ніхто не кинутий напризволяще, про всіх дбаємо, як і має бути в хорошій родині.


- Кожна громада має свою візитівку, якою може похвалитися. Мова йде або про особливість географічну, або про сторінки історії, а чи про відомих земляків, ким пишаєтеся.
- Так, є в нас земляк, якого радо зустрічаємо та чекаємо від нього особливих дарунків - його книг. Звати нашого земляка Богдан Сушинський. Народився в Троянах. Є почесним громадянином цього села та спонсором Шевченківської бібліотеки в плані поповнення її фонду. Велику просвітницьку та культурну роботу веде наша бібліотекар Ольга Поліщук. Ми придбали для закладу мультимедійний комплекс. Надзвичайно приємно, що бібліотека є центром під час організації та проведення вечорів відпочинку, тематичних заходів, свят державних та наших, місцевих.
Дванадцятого жовтня ми відзначали в Новополтавці день села. Самодіяльні митці подарували присутнім чудову концертну програму. Атракціони, смачні наїдки, приємне спілкування - все це пройшло в родинному колі мешканців та гостей і села, і об'єднаної територіальної громади. 
Ми пишемо історію громади. Дбаємо про те, щоб ця історія не була засмічена негараздами та непорозуміннями. За кожним з мешканців ОТГ - і доля особиста, і доля держави. В двадцяті роки саме на нашій землі махновцями було розстріляно 830 євреїв. Скільки часу пройшло, а їхні нащадки (родичі і зовсім чужі люди) приїздять, щоб вшанувати пам'ять загиблих, вклонитися їхньому праху, звести обеліск на місці поховання. Я розповідаю це, бо дуже б хотів, щоб ми всі знали історію і свого роду, і свого народу. І щоб берегли ту пам'ять, не переписуючи минуле під впливом політичних хвиль і течій. Історія - наука точна. Вона дана нам для того, щоб аналізувати, робити висновки, не припускатись помилок.


- Дякую за бесіду!
- А я б хотів скористатися нагодою та подякувати всім мешканцям Новополтавської ОТГ, хто не є стороннім спостерігачем та докладає зусиль для становлення громади, для розвитку об'єднання. Так, існують проблеми. Одна з них - це укрупнення ОТГ до п'яти тисяч мешканців, шкалу вікову пропонують… Щоб громади були ефективними, не потрібно «накидати» на них загальнодержавні проблеми.
- Успіхів вам! І виконую прохання голови Новополтавської ОТГ:
- запрошуємо на роботу в сільську медичну амбулаторію сімейного лікаря. Забезпечуємо гідною зарплатнею, сплачуємо комунальні послуги, надаємо приватний будинок та два гектари землі у власність для ведення особистого селянського господарства.

 

Матеріал підготувала Ганна Король. Фоторепортаж з життя Новолтавської ОТГ.