понедельник

20 января

2020 г.

Сообщить новость

01-Oct-2019 10:41

"Южная правда", № 74 (24002)

КУЛЬТУРА (статья)

Пам'яті Дмитра Креміня

71221393 2527552863978927 7097935731590430720 o
Гадяцький полковник, 
а чи з Умані
Сотник - то історія сама.
Літописи наші непридумані,
Але інших - Господи! -нема.

Цим віршем розпочав перший конкурс читців поезії Шевченківського лауреата Дмитра Креміня керівник управління культури Вітовської райдержадміністрації Сергій Гололобов. Він привітав присутніх в залі міського Будинку вчителя Миколаєва і наголосив на важливості відродження поетичного слова зародженого на Миколаївщині в пам'ять про визначного українця, поета, громадського діяча, співця рідного слова Дмитра Креміня. Його поезія пронизує нашу історичність на віки, даючи пророчі настанови у відбудові українського сьогодення.
Голова Миколаївської крайової організації Народного Руху України, кандидат історичних наук, народний депутат України четвертого скликання Юрій Діденко наголосив на важливості такого заходу, який покликаний об'єднувати нас, українців, пробуджувати любов до рідної землі, пошановувати великих синів своєї держави. 
Він назвав організаторів конкурсу - це Миколаївський фонд «Дітям України», обласна організація Спілки письменників України та крайова організація Народного Руху України, за підтримки управління освіти та науки облдержадміністрації, міського управління освіти міськвиконкому, СП «Нібулон», «Фотореклама» Миколаїв.
«Миколаївський оберіг» - таку назву віднині носить цей конкурс, на якому були присутні члени родини - дружина Ольга Кремінь та народний депутат VІІІ скликання, син Тарас Дмитрович. Він вказав на важливість збереження та відродження національної культури через проведення таких заходів.
В конкурсі взяли участь близько 50 учасників з Снігурівського, Первомайського, Новобузького району та Миколаєва.
В цей день звучали вірші поетів прибузького краю: Дмитра Креміня, Валерія Бойченка, Миколи Вінграновського, Світлани Іщенко, Олександра Сичова та інших. 
Переможцями конкурсу читців поезії ім. Дмитра Креміня «Миколаївський оберіг» стали і отримають дипломи І ступеня Владислав Клімошенко - Миколаївський муніципальний академічний коледж, Ірина Пинзару - КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж», Віталій Кучеренко та Олександра Толстікова - Миколаївська ЗОШ №54, Віталіна Дьяченко - Миколаївський національний аграрний університет.

 

Віра МАРУЩАК,  голова Миколаївської ОО НСПУ.