пятница

24 января

2020 г.

Сообщить новость

22-Aug-2019 12:57

ВЛАСТЬ (топ)

Депутатське звернення

2

Виконувачу обов'язків голови Миколаївської облдержадміністрації
Бонь В.В.

Начальнику Миколаївської служби автомобільних доріг
Максименко А. В.

Виконувачу функцій і повноважень голови Єланецької райдержадміністрації
Гуліній О.П.

Значна частина жителів Єланецького району відрізані як від районного центру Єланець - дорога Р-55 - не проїзна, так і від обласного центру Миколаїв - траса Н-14 від Водяно-Лорино - практично відсутня. А попереду - осінньо-зимовий період.
Нині на трасі Н-14 Кіровоград - Миколаїв здійснюється капітальний ремонт 13,8 км цієї дороги.

З 05.08.2019 року проїзд по цій ділянці дороги формально закритий. А фактично по вулицях с.Возсіятське, по полях вантажівки об'їжджають невелику частину траси і знову виїжджають на ділянки, які ремонтуються.

При такій ситуації, технологія капітального ремонту дороги із бетонним покриттям, порушується. Об'їзних доріг немає.
Дороги села Возсіятське - по яких їздить великотонажний транспорт дорожніх організацій та транзитний транспорт - руйнуються.

Під загрозою існування мосту через р.Громоклія, через який дорожники перевозять відходи із траси Н-14. Ніякої перспективи, що міст і дороги по селу, які фактично знищені, будуть колись і кимось відремонтовані.

Прошу Вас:

1. Забезпечити використання залишку державних коштів на ремонт траси Н-14 в сумі близько 130 млн. гривень від с.Водяно-Лорино в сторону Миколаєва;

2. Забезпечити проїздність по трасі Н-14 від с. Водяно-Лорино до м. Миколаєва, бо це давно вже не траса і навіть не напрямок…

3. Терміново вжити заходи по ремонту дороги Р-55 від Єланця до Возсіятського. В разі неможливості провести ремонт - забезпечте хоча б проїздність по цій трасі;

4. Забезпечити збереження та ремонт дорожнього покриття на вулицях с. Возсіятське та мосту через р. Громоклія;

5. Вжити заходи по організації експлуатаційного утримання відремонтованої ділянки Н-14 після завершення на ній ремонтних робіт.

Про вжиті заходи по вирішенню даної проблеми прошу проінформувати мене в установлений законом термін.

Т. В. ДЕМЧЕНКО, депутат обласної ради.

15 серпня 2019 р. відбулося засідання робочої групи постійної комісії обласної ради з питань промислової політики та транспорту, де розглядалося депутатське звернення Т. Демченко.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг в Миколаївській області М. К. Ганич повідомив депутатів, що з 500 мільйонів гривень коштів, які були виділені на ремонт траси Н-14, освоєно лише 80 мільйонів, тобто всього 16 %. З такими темпами неосвоєні на певну дату кошти у нашої області можуть просто забрати, як це вже було в минулому році, зазначили депутати обласної ради.

Не відповів посадовець на питання: а що буде із 120 мільйонами гривень із загальної суми 500 мільйонів гривень, на які служба автомобільних доріг Миколаївської області ніяк не може провести тендерні торги.

Не отримали депутати пояснення, чому немає об'їздних шляхів в зв'язку із капітальним ремонтом дороги Миколаїв - Кропивницький.

Нікого не хвилює той факт, що технологічний процес укладення бетону на трасі Н -14 порушується. Хоча в'їзди з обох боків на ділянку, яка капітально ремонтується, начебто закриті, але вантажівки їх об'їзджають полями, сільськими вулицями, а далі рухаються по дорозі з незакінченим ремонтом, фактично руйнуючи її. Для вирішення цього питання депутат Т. Демченко запропонувала вжити термінових заходів для організації об'їзного шляху та забезпечити проїздність від Возсіятського на Єланець та на Миколаїв відповідно по трасах Р-55 та Н-14.

На запитання, чому ділові відходи від ремонту Кіровоградської траси не використовуються для засипки величезних ям на цій же дорозі, для забезпечення елементарної проїзності, посадовець відповів, що не має такого узгодження з «Укравтодором»…

«Хто виграв тендери на експлуатаційне утримання наших державних доріг? Узбіччя доріг в нашій області перетворилися на чагарники, смітники, з бур'янами трирічної давності. Коли експлуатаційне утримання здійснювали підприємства «Облавтодору», ми бачили хоч якийсь результат, а нині - це просто ганьба для області», - стверджує Т. Демченко.

Ще одна пропозиція депутатів стосувалася того, щоб виділити на ремонт доріг не лише державні кошти, а й спрямувати на це гроші з обласного бюджету. Адже в ньому на цей рік були передбачені певні суми, тільки їх, чомусь, знову перекинули на аеропорт.

Не отримавши на ряд питань відповідей, Т.Демченко запропонувала зібрати сесію облради з метою надання звіту від ОДА щодо утримання і ремонту доріг області. Також нею було запропоновано запросити на сесію обласної ради керівників держави, «Укравтодору», новообраних народних депутатів України.

Також було прийнято рішення провести 28.08.2019 р. виїзне засідання постійної комісії обласної ради з відвідуванням траси Н-14, де здійснюється капітальний ремонт, та запросити на нього представників виконавчої влади, дорожних служб області та народних депутатів України.