четверг

17 октября

2019 г.

Сообщить новость

10-Jul-2019 16:46

"Южная правда", № 51 (23979)

СОЦИУМ (статья)

Хочеш змінити світ - надихни дітей!

%d0%b7%d0%b0%d0%b3%d1%96%d0%bd

Літо - пора розваг та таборів. Уже третій рік поспіль в Миколаївській загальноосвітній школі
I - II ступенів №64 проводиться літній англомовний табір - незвичайний! Він проходить у рамках всеукраїнського проекту GoCamp. З 2017 року наша школа кожен рік бере участь у конкурсному відборі на участь у проекті і виграє його.
Що це за проект? GoCamp - найбільша волонтерська освітня програма в Східній Європі, ініційована громадською організацією GoGlobal, в якій волонтери з усієї планети навчають школярів іноземним мовам, відкривають світ для дітей з різних куточків України та мотивують школярів здобувати реальні навички ХХI століття.
У мовному таборі діти беруть участь у реалізації захоплюючих проектів та завдань, спілкуючись англійською мовою між собою та з іноземним волонтером. Вчителі GoCamp стають творцями змін у школах по всій Україні.
Цього року з 3 червня по 14 червня в нашій школі відкрив свої двері англомовний табір FunCamp для 40 вихованців. В таборі працювали вчителі Н. І. Яценко, І. В. Боса, О. М. Шахова, А. В. Мельнікова, Т. Ю. Давидова, М. Ю. Манзарук, А. В. Башмакова та О. А. Малькова.
З 10 червня з нами працював волонтер з Північної Ірландії Andy Harney, місто Белфаст. Він є студентом Belfast Queen University. Темою цьогорічної програми проекту є «Animal Planet». Школярі знайомилися із світом тварин та досліджували, як вони адаптуються до умов навколишнього середовища. На учнів чекали пригоди, експерименти, історії про тварин та ігри. Також діти в групах вчилися створювати проекти, адже найкращий спосіб вивчення мови - застосувати її в житті.
Табір відкривався та закривався урочистою лінійкою та святковим концертом. Наш гість Andy Harney розповів дітям про свою рідну Північну Ірландію та із задоволенням відповідав на дитячі запитання. Під час роботи табору учні виконували різноманітні проекти: книга «The World of Animals», складали фейкову веб сторінку тварини, створювали природне середовище існування тварин, використовуючи техніку роботи з фетром. Вихованці переглядали мультфільм «The Secret Life of the Pets» англійською та обговорювали його, складали постер про цей фільм. Один день табору був присвячений спорту «Olympic Games». Під час роботи драмгуртків вихованці підготували вистави «Cinderella», «The Pig Pepper» та «Pollyanna». Учні табору були задіяні в пошуковому квесті та запрошені на пікнік, до якого вони самі виготовляли чизбургери та фруктове канапе. Ці види роботи сприяли розвитку критичного мислення, дослідницькій діяльності, креативності та розвитку вміння працювати в команді.
Усі види активностей кожного дня супроводжувалися розвиваючими іграми на свіжому повітрі та спілкуванням з волонтером. І все це англійською мовою, долаючи мовний бар'єр спілкування з носієм мови, власні обмеження та страхи як в опануванні іноземної мови, так і в реальних життєвих ситуаціях. В останній день роботи табору діти подякували своєму волонтеру Andy Harney за толерантність, доброту, спілкування та розуміння.
Хочемо подякувати адміністрації нашої школи в особі директора школи А. М. Павлюк, за натхнення, всіляку підтримку наших ідей та співпрацю над спільним проектом.
Окремі слова подяки висловлюємо сім'ї Ряснюків, яка гостинно прийняла у себе нашого волонтера на час роботи в таборі.

Наталія ЯЦЕНКО, вчитель англійської мови, керівник літнього мовного табору «Fun Camp».