понедельник

26 августа

2019 г.

Сообщить новость

28-May-2019 13:50

"Южная правда", № 40 (23968)

ЧЕЛОВЕК (статья)

Україна втратила Дмитра Креміня...

61146037 2271839966192652 3681793824675332096 n

Пішов у завіти видатний сучасник - талановитий поет, публіцист, есеїст, критик, перекладач, член Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Асоціації естрадних діячів України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, професор Миколаївського обласного Iнституту післядипломної педагогічної освіти Дмитро Дмитрович Кремінь.
Він народився 21 серпня 1953 р. в с. Суха Іршавського району Закарпатської області. Після закінчення філологічного факультету Ужгородського університету, де його знали як справжнього патріота України, тодішня система тоталітарного режиму розпорядилася долею Дмитра Дмитровича, відправивши на Миколаївщину. Тут він вчителював, працював журналістом. Тут пустив своє коріння, мав сім'ю - кохану дружину Ольгу, сина Тараса, онуку Мирославу. Полюбив південний край.
Поетичний дебют Д. Д. Креміня відбувся у студентські роки. Зараз на його рахунку понад 20 збірок поезій, у яких він оспівує велич і красу Миколаївського степового краю. Вірші Дмитра Креміня перекладені на багато мов світу: англійську, словацьку, китайську, чеську.
Дмитро Дмитрович був і сам перекладачем з грузинської, осетинської, німецької, російської та інших мов світу.
Дмитро Дмитрович є лауреатом Республіканської літературної премії ім. Василя Чумака, культурологічної премії ім. Миколи Аркаса, Всеукраїнської літературної премії ім. Володимира Свідзінського, Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава, Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Сосюри, літературної премії ім. Леоніда Вишеславського; Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця, «Городянин року» в номінації «Мистецтво» (Миколаїв, 1999), «Людина року Миколаївщини» (2008, 2016), удостоєний Почесної грамоти Верховної Ради України. У 1999 р. отримав Державну премію України імені Тараса Шевченка за книгу поезій та симфоній «Пектораль».
Члени Миколаївської ОО НСПУ довірили Дмитру Дмитровичу очолювати нашу організацію з 2010 року по січень 2018. Нам, спілчанам, важко усвідомлювати, що його уже немає з нами, бо завжди відчували його підтримку, мудрість. Людину, яка дала путівку в літературу не одному молодому обдаруванню. Ми завжди дослухалися до нього, бо мав енциклопедичні знання. А ще не раз говорив: письменники не вмирають, вони живуть у своїх творах. Тепер не лише для миколаївців, а й для усієї України Дмитро Дмитрович Кремінь буде жити у його творах.
Спільчани висловлюють глибокий жаль та щирі співчуття рідним спочилого нашого друга і колеги.
Вічна пам'ять, друже!
Члени Миколаївської НСПУ.

* * *
На 66-му році, 25 травня, після тяжкої хвороби пішов з життя один з найвидатніших діячів культури, письменства та журналістики Миколаївщини
Дмитро Дмитрович Кремінь.
Уродженець гірського Закарпаття, вихованець школи-інтернату, Ужгородського держуніверситету все своє життя він присвятив літературній творчості в нашому південному краї в якості учителя мови та літератури в Казанці, а потім в Миколаєві на ниві професійної журналістики в найтиражнішій молодіжній газеті «Ленінське плем'я», в інших виданнях, на радіо і телебаченні, головою в обласній письменницькій організації.
Двадцять поетичних збірників, з яких п'ять іноземними мовами. Лауреат десяти літературних премій, серед яких Державна премія України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України. Геніальний поет, великий педагог і життєлюб три десятки років його твори друкувалися на сторінках «Южной правды» («Південної правди»), які залюбки зустрічали наші читачі.
Вічна пам'ять тобі, наш дорогий друг.
Миколаївська обласна організація Національної спілки журналістів України.

* * *
В скорбную минуту вместе с земляками-писателями, журналистами думаю о Дмитре Кремине, талантливейшем представителе современной украинской поэтической традиции, эссеисте, главном редакторе регионального литературно-художественного журнала «Соборная улица». В 2017-м на международном творческом форуме в Китае его признали лучшим мировым поэтом. Горько сознавать, что вместе с Д. Д. Креминем уходит целая эпоха.
Евгений Мирошниченко. Сан-Франциско (США).

* * *
25 травня перестало битися серце видатного сина українського народу, патріота, публіциста, поета Дмитра Дмитровича Креміня.
Неймовірна втрата для України.
Депутат обласної ради, директор СТОВ «Відродження» Чіпак Іван Іванович та весь колектив СТОВ «Відродження» глибоко сумують з приводу смерті Креміня Д. Д. та висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійного з приводу тяжкої втрати.

* * *
Колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки висловлює щире співчуття рідним з приводу смерті
Дмитра Дмитровича Креміня.
Творчий спадок славетного майстра слова є великим надбанням української та світової літератури. Його витончена і глибока поезія часто лунала в стінах бібліотеки, надихаючи на роздуми про життя. Світла пам'ять про Дмитра Дмитровича назавжди залишиться в серцях шанувальників його творчості.

.