среда

22 мая

2019 г.

Сообщить новость

07-Mar-2019 ..... 08:34 .....

"Южная правда", № 18 (23946) .....

ЭКОНОМИКА (статья)

Найочікуваніша подія року

Dsc_7507

Заплановане на червень 2019 року введення в експлуатацію найбільшого в Україні перевантажувального річкового терміналу компанії «НІБУЛОН» у Тернівці Вільнянського району є одним із найбільш очікуваних інвестиційних проектів Запорізької області.
Про це в ході засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України Петра Порошенка, де були представлені ключові інвестпроекти регіону, заявив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Компанія «НІБУЛОН» розпочала будівництво терміналу у жовтні 2018 року. Урочистий старт будівництва об'єкта був даний генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським і Костянтином Брилем в рамках ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та Кооперації «InCoForum 2018» під час прямого включення з місця закладки - забиття символічної першої палі нового потужного перевантажувального термінала. Об'єкт у с. Тернівка Вільнянського району стане третім підприємством «НІБУЛОНа» на Запоріжжі. Сума інвестицій у будівництво в Тернівці складає $23 млн.
Відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку у Запоріжжі в середу, Президент Петро Порошенко підкреслив, що співпраця «НІБУЛОНа» із місцевою владою є прикладом того, як необхідно вибудовувати стосунки із інвесторами, в тому числі іноземними. «Це є ознака кардинальних змін сприйняття інвестора. Його сприймають не як дійну корову, яку треба менше годувати і більше доїти, а сприймають як лакмусовий папірець, чи все добре у нас з інвестиційним кліматом», - відзначив Президент.
Він підкреслив, що завдяки «НІБУЛОНу» і його проектам, не лише будуть створюватися додаткові робочі місця на терміналах компанії, але й зростатиме у цілому конкурентоздатність аграрної продукції регіону. Зокрема, додаткові місця і надходження у бюджети отримають об'єднані територіальні громади в сільській місцевості. Глава держави також підкреслив важливість низки реалізованих проектів у рамках соціального партнерства, яка вимірюється десятками мільйонів гривень лише у Запорізькій області.
«Завершення будівництва найбільшого в Україні річкового перевантажного терміналу «НІБУЛОНа» - серед найочікуваніших подій 2019 року у нашій області. Це поліпшить логістику регіону, розвантажить наші дороги та пожвавить економіку. Місцевий бюджет щороку поповниться на рахунок сплачених податків на понад п’ять мільйонів гривень», - додав голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.
У свою чергу, гендиректор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой
України Олексій Вадатурський підкреслив, що Запорізька область є зразком інвестиційної привабливості у частині ставлення депутатів до проектів, які сприяють процвітанню регіону. «Ми за рік від ідеї до провадження реалізували цей інвестиційний проект, я їм дуже дякую за таку підтримку. І сьогодні Запорізька область єдина в Україні, де буде три надсучасних перевантажувальних термінали на Дніпрі. А це значить шалені скорочення, близько 4 млрд гривень витрат на автомобільні шляхи. Ми досягли того, аби кожен аграрій у Запорізькій області міг бути учасником зовнішньо-економічної діяльності України», - відзначив О. Вадатурський.
У ході форуму гендиректор «НІБУЛОНа» провів для присутніх віртуальну екскурсію будівельним майданчиком - завдяки прямому включенню учасники засідання на чолі з Президентом переконалися у швидких темпах будівництва, яке ведеться попри погодні умови та холодну пору року. Наразі на будівельному майданчику зводять стіни адміністративного корпусу, їдальні, трансформаторної станції, а також завозять ґрунт та пісок для вирівнювання та планування всієї території, триває будівництво причалів і фундаментів під автомобілерозвантажувач, робочої вежі та підземної перехідної галереї.
За словами Вадатурського, на будівництві буде працювати 1500 будівельників з 70 підрядних організацій практично зі всієї України, замовленнями будуть завантажені 5 - 6 заводів залізобетонних конструкцій Дніпропетровської та Запорізької областей, адже довжина паль, які буде забито, становить близько 105 км. З об'єкта буде вивезено близько мільйона тонн кубометрів ґрунту.
Гендиректор «НІБУЛОНа» підкреслив, що завдяки реалізації масштабного інвестиційного проекту із відродження річкових перевезень Дніпром та Південним Бугом, а також завдяки будівництву мережі річкових перевантажувальних терміналів, у які сукупно інвестовано понад $2 млрд, компанія фактично самотужки змогла переформатувати карту аграрної логістики. Адже там, де працюють термінали «НІБУЛОНа», вантажівки з врожаєм долають набагато менші відстані, зменшуючи навантаження на дороги і мости.
Він також нагадав про ключові досягнення компанії за останні 4 роки, зокрема, що
«НІБУЛОН» за цей час побудував 35 суден власного флоту, які ходять під українським прапором і виготовлені з українського металу. «Я пишаюсь тим, що у нас на кожне робоче місце в судноплавній компанії є
4 претендента, а всього в черзі 1600 людей. Від нас люди не від'їжджають за кордон, навпаки - люди хочуть до нас влаштуватися. На суднобудівному заводі у нас у черзі 9000 людей, і ми кожен рік створюємо 400 - 500 робочих місць. Також ми провели днопоглиблення 134 км Південного Бугу. Це наш конкретний вклад в розвиток інфраструктури України», - відзначив О. Вадатурський.
«У наших планах перевезти по Дніпру 4 млн тонн вантажів, а це - економія для ремонту автодоріг у розмірі 4 млрд грн. І ми продовжуємо будувати флот. У нас річковим транспортом буде переміщатися 60% вантажів по Україні. Ми на своєму конкретному прикладі показали, що перевезення сільгосппродукції переводимо на річковий транспорт, і таким чином ми розвантажуємо автомобільні дороги», - підкреслює Олексій Вадатурський.
Нагадаємо, що перший підрозділ на території Запорізької області - філію «Кам'янка - Дніпровська» - «НІБУЛОН» побудував ще у 2010 році. У червні 2017 року в присутності Прем'єр-міністра України В. Гройсмана, представників міжнародних фінансових установ та послів різних країн компанія урочисто ввела в експлуатацію перевантажувальний термінал філії «Хортиця» у с. Біленьке Запорізького району.

За матеріалами ТОВ СП «НІБУЛОН».