понедельник

26 августа

2019 г.

Сообщить новость

07-Mar-2019 09:49

"Южная правда", № 16 (23944)

ЧЕЛОВЕК (статья)

З надією на покращення: талановитий учасник АТО зі Снігурівщини отримав допомогу від Олексія Савченка на проведення складної операції

Img 9493

Творчі люди - це унікальні, оригінально мислячі особистості, які вміють мріяти і черпають своє натхнення від щирості людей. Їм дано відчувати набагато більше, ніж нам звичайним людям, передавати інформацію, насичувати її всіма барвами, що тільки створила природа, інтерпретувати її по-своєму, перетворюючи в прекрасний шедевр. Один із таких талановитих митців на Снігурівщині, учасник бойових дій на сході України Ігор Саханський, про якого і піде мова.
Хлопцеві випала дуже нелегка доля. Вже майже рік він проживає у будинку для людей похилого віку в Снігурівці, будучи прикутим до інвалідного візку. Ігор - сирота, близьких родичів, які могли йому надати допомогу, немає.
Саханський Ігор Валерійович народився у 1986 році в Миколаєві, навчався в міській ЗОШ № 32. Після закінчення 9 класу вступив до ліцею, де в 2005 році отримав кваліфікацію художника-оформлювача (різник по каменю). Того ж року Ігор переїхав до Снігурівки.
З початком військових дій на сході країни Ігор Саханський вирішив йти захищати кордони рідної землі добровольцем. В 2015 - 2016 роках Ігор безпосередньо брав участь в Антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну ціліснісь України. Служив у складі Одеської 28-ї окремої механізованої бригади. Разом зі своїми побратимами перебував на передовій біля населених пунктів Щастя, Мар'їнка та інших. Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» від 27.12.2017 р. та відзнакою начальника генштабу «Учасник Антитерористичної операції» від 05.05.2018 р.
З війни Ігор повернувся цілим і неушкодженим. Але біда спіткала його вже вдома, коли внаслідок нещасного випадку він отримав важку травму хребта разом з серйозним пошкодженням спинного мозку. Лікарі поставили невтішний діагноз, мовляв, шансів на те, що він буде ходити, практично немає.
Хоч Ігор і прикутий до інвалідного візка, проте дух його не зламаний. Більш того, він дуже талановита та обдарована людина, захоплюється образотворчим мистецтвом.
Зі звичайного клаптику паперу та за допомогою простого олівця він може зробити справжній шедевр. На його картини можна дивитися дуже довго, затамувавши подих та втративши відчуття часу. Кожна картина сповнена особливої легкості й невимушеності, вбачається індивідуальна майстерність автора. У ній частинка душі митця, радість, переживання та незліченна кількість емоцій.
Неабияку моральну підтримку йому надають співмешканці будинку для людей похилого віку.
Завдяки вагомій підтримці громадської організації ветеранів, учасників АТО, матерів та дружин військовослужбовців «Разом ми сила», працівників центру УСЗН по роботі з військовослужбовцями у Снігурівському районі, роботи талановитого художника побачили і в Миколаєві. Раніше роботи Ігоря брали участь у виставках робіт художньо-ужиткового мистецтва району. А в 2018 році Ігор взяв участь в десятому ювілейному обласному авторському конкурсі художньої творчості осіб з інвалідністю «Перлини півдня». І там його роботи посіли друге місце в жанрі «Художнє та декоративно-ужиткове мистецтво», а головне - вони зацікавили і привернули до себе увагу голови обласної державної адміністрації Олексія Савченка.
Очільника області вразили неординарність таланту Ігоря та висока майстерність його робіт. Дізнавшись про проблеми зі здоров'ям, які має захисник нашої держави, Олексій Юрійович не міг залишитися осторонь. Адже, як і Ігор, Олексій Савченко теж учасник бойових дій на сході України. В один момент очільник області прийняв для себе виважене рішення, що допомогти цій талановитій людині є справою честі.
«Якщо у Ігоря є шанс на покращення стану здоров'я, то необхідно докласти максимум зусиль, аби ним скористатися. Цей відважний хлопець, навіть будучи круглим сиротою, не пожалів себе і пішов добровольцем, щоб боронити незалежність нашої держави. Тому, зі свого боку, маємо зробити все, аби допомогти хлопцеві адаптуватися та повернутися до соціального життя. Своїх у біді не залишимо», - наголосив Олексій Савченко.
За його сприяння та безпосередньої матеріальної підтримки нещодавно Ігореві Саханському у відділенні нейрохірургії лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) Миколаєва зроблена дуже складна операція. Після операції Ігор проходить процес реабілітації в реабілітаційному центрі учасників АТО при Рівненському військовому шпиталі, про що також подбав голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.
За словами лікарів, про подальші перспективи здоров'я снігурівського митця говорити поки зарано, проте усі, хто особисто знають Ігоря, все ж мають надію, що з'явиться бодай малесенький шанс на покращення стану його здоров'я. Дуже хочеться, аби у цього хлопця все було добре.

Дмитро П'ЯНИК.