среда

22 мая

2019 г.

Сообщить новость

06-Nov-2018 ..... 03:20 .....

"Южная правда", № 126 - 127 (23900 - 23901) .....

ПОЛИТИКА (статья)

Олег ЛЯШКО: «Тарифам - стоп!»

Unnamed

«Стоп тарифам!» - під таким гаслом у Києві відбулася акція протесту проти нової ціни на газ, яку з 1 листопада уряд запровадив для побутових споживачів. Лідер та організатор мітингу Олег Ляшко зустрівся із Прем’єр-міністром, щоб передати йому головні вимоги протестувальників: вдвічі знизити вартість газу для побутових споживачів, а також збільшити розмір мінімальної зарплати і пенсії.
Газ для населення у межах соціальної норми споживання має коштувати 4 300 грн за тисячу кубів, а не грабіжницькі 8 550 грн, які сьогодні платять українці. Із такою вимогою до уряду звернувся лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Нові комунальні тарифи витягнуть з кишень українців додаткові 50 млрд грн, які до своїх гаманців покладуть корумповані чиновники, які разом із Президентом вступили у змову з МВФ. І це не межа. Попереду - два нових підвищення газової ціни у 2019 та 2020 роках загалом на 78%, про що влада не каже, бо боїться народного гніву. «Нездатні захищати людей? Нездатні піднімати зарплати і пенсії? Ідіть геть, паразити!» - заявив Ляшко на мітингу.
«Для чого піднімати ціни на газ? Де людям брати гроші на комуналку?» - із таким запитанням Олег Ляшко прийшов до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, аби особисто передати йому резолюцію мітингу із вимогами протестувальників. Це, зокрема, зниження ціни на газ, повернення субсидій всім, хто їх потребує, збільшення соціальної норми споживання газу до 2 400 кубів на сезон, встановлення лічильників за рахунок держави у кожну квартиру, проведення масштабної енергомодернізації і найголовніше – підвищення зарплат і пенсій українців. Урядовець пообіцяв уважно вивчити вимоги людей і дати вичерпну відповідь, що уряд може у цій ситуації зробити.
У кабінеті Гройсмана було напрочуд тепло. Олег Ляшко ледь руку не опік, коли спробував доторкнутися там до батареї. «Простим людям тепла немає, а собі вони гріють як у Африці! Нам не треба Африка в чиновницьких кабінетах. Нам треба тепло в оселі людей, у дитячі садки, у лікарні, у школи по всій країні, - заявив Ляшко згодом на мітингу. - І якщо влада не дасть українцям тепла, вони не мають права включати у себе батареї, коли люди в лікарні під трьома ковдрами лежать, щоб зігрітися».
Олег Ляшко заявив, що буде і далі боротися за справедливі тарифи: «Президент Порошенко і його влада залазять до кишень українців, розказуючи, що немає альтернативи підвищенню ціни на газ, бо їм треба взяти кредити МВФ. Але альтернатива є. Цю альтернативу пропонує наша команда. Це зниження цін на газ, відновлення соціальної норми споживання газу - щоб той, хто економить, платив меншу ціну. Це звільнення голови «Нафтогазу» Коболєва. Це звільнення урядовців, причетних до драконівських рішень про підвищення ціни на газ. Це встановлення газових лічильників за рахунок державного бюджету у кожну квартиру, щоб люди платили лише за те, що споживають. І ключове - це збільшення зарплат і пенсій. Коли ціну на газ піднімають на 78%, а мінімальну зарплату - тільки на 12%, де людям взяти гроші, щоб платити за газ, за ліки, за продукти? Усі гроші у кишенях олігархів, Порошенка і його оточення! Ми маємо припинити цю грабіжницьку політику! Якщо вони самі цього не зроблять, ми це зробимо після президентських виборів і нашої перемоги!» - підсумував Олег Ляшко.
У всеукраїнському протестному мітингу також взяли участь і миколаївці. Інтереси жителів області представляла миколаївська делегація на чолі з керівником обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Ігорем Ніколаєнко.
- Всеукраїнська акція протесту «Стоп тарифам!», оголошена Радикальної партією Олега Ляшка, і актуальна, і своєчасна, - заявив Ігор Ніколаєнко. - Влада, відчувши нерішучість і аморфність громадянського суспільства, просто знущається над людьми. І буде знущатися далі, якщо їй це дозволятимуть. На наступний рік уряд планує підняти мінімальну зарплату на
12 відсотків і тут же з листопада цього року на 24 відсотки піднімає тарифи на газ, а далі підніматимуться тарифи на тепло і гарячу воду. Однією рукою простягає 450 гривень, а іншою забирає вдвічі більше. Наша миколаївська делегація, як і сотні інших делегацій, що прибули з усіх куточків України, цією акцією дали зрозуміти керівній верхівці: народ не можна зневажати нескінченно. Прості українці здатні сказати своє вагоме слово і зажадати від Президента і уряду звіту про виконану роботу, витрачені кредити та бюджетні кошти.

Віктор СЕРЕДА.