среда

19 июня

2019 г.

Сообщить новость

06-Nov-2018 ..... 03:18 .....

"Южная правда", № 126 - 127 (23900 - 23901) .....

ЭКОНОМИКА (статья)

Олександр КУШНІР: «Намагаємось максимально вдосконалити систему підтримки малого та середнього підприємництва»

3

У четвер, 1 листопада, за участі заступника голови Миколаївської ОДА Олександра Кушніра в Миколаєві відбулось чергове засідання робочої групи з розробки заходів Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області на 2019 - 2020 роки.
Під час засідання розглядались можливі завдання нової Програми в частині покращення доступу до фінансування, посилення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу малого і середнього підприємництва. Експерти також обговорили проблеми формування кадрового потенціалу.
Як пояснив Олександр Кушнір, суть Програми розвитку малого і середнього підприємництва в першу чергу полягає в створені належних умов для ведення бізнесу.
«Робота органів влади полягає, в першу чергу, в створенні належних умов, щоб люди не боялись ставати підприємцями. І основа цього - це ідейні та натхненні люди, які хочуть працювати. Адже у 90% випадках ключову роль при формуванні/створенні того чи іншого підприємства грає саме особистість», - відзначив заступник голови ОДА.
Як приклад такого підходу можна навести започаткований командою Миколаївської ОДА проект «RinnoHub» (інноваційний кластер «Регіональний інноваційний HUB»), куди людина може прийти зі своєю ідеєю, і їй допоможуть цю ідею вдосконалити і реалізувати - пройти додаткове навчання і відкрити власну справу.
«Ми допомагаємо виходити або на міжнародні краудфаундингові майданчики, або ж отримати кредит та подальше відшкодування відсоткової ставки за новостворені робочі місця. Сам РінноХаб виступає як надбудова системи підтримки підприємництва, всередині маємо, зокрема, програму підтримки малого і середнього бізнесу, програму відшкодування відсоткових ставок за кредитами і унікальну дієву програму підтримки власної справи учасників АТО, запроваджену за ініціативи голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка», - зазначає Олександр Кушнір.
Заступник голови облдержадміністрації також наголосив, що оновлена Програма підтримки підприємців має включати не тільки ті заходи, які вже зарекомендували себе, але й інші напрямки - організаційну та технічну допомогу.
«Певен, що напрацьовані заходи сприятливо відобразяться на секторі малого та середнього бізнесу. Адже враховуючи різні думки і формуючи спільне бачення, ми намагаємось максимально вдосконалити цю систему підтримки, щоб вона ефективно працювала незалежно від зміни чи керівництва обласної влади, чи керівництва фондів, партнерів і так далі. З урахуванням проведеної роботи у напрямку підвищення доступності фінансування, вдосконалення безпосередньо самої програми за участю експертів та представників бізнесу команда Олексія Савченка прагне зробити бізнес-клімат якомога сприятливішим та сподіваємось на збільшення сегменту малого та середнього підприємництва на Миколаївщині».

Прес-служба Миколаївської облдержадміністрації.